Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente Valdai Adamkau

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Kreipiamės į Jus tikėdamiesi ir vildamiesi, jog Jūs esate ir būsite Lietuvos Respublikos demokratijos garantas ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos sergėtojas.

Pastarąją savaitę Lietuvos Seimo paskubomis priimti sprendimai, kurie padidino PVM tarifą nuo 5 iki 19 proc. ir Sodros mokesčiais apmokestino autorinius atlyginimus (nuo 15 iki 27 proc.), nepakeliama našta užgriuvo Lietuvos periodinius leidinius.
 
Dar neįsigaliojus naujiesiems įstatymams spaudos leidiniuose jau vyksta neigiamos permainos.
 
Laikraščiai ir žurnalai, numatydami didėjančius mokesčius ir labai sumažėsiančias pajamas, imasi drastiškų priemonių, kad išgyventų: mažina leidinių apimtį, atleidžia iš darbo gerai apmokamus žurnalistus ir t. t.

Nė viena verslo rūšis nuo 2009-ųjų metų sausio mėnesio nepatirs tokio skaudaus mokesčių smūgio kaip spauda.

Vyriausybė ir Seimas propaguodami antikrizinės programos ir nacionalinio biudžeto patvirtinimo teigiamybes nenumatė, kiek dėl minėtų naujovių sumažės spaudos, spaustuvių bendrovių. Vadinasi, sumažės, o ne padidės kaip bandoma įrodyti, ir biudžeto įplaukos. Jau nebe vizija, o realybė, kad daug žurnalistų papildys bedarbių gretas. Jiems ne tik nebebus aktualus socialinis draudimas, bet valstybei bus nuostolis, nes valstybei reikės mokėti bedarbių pašalpas.

2008 m. lapkričio-gruodžio mėnesiais pradėjo strigti bendrovių, įstaigų ir kt. tarpusavio atsiskaitymai. Teismai jau gauna pareiškimus dėl skolų išieškojimo. 19 proc. PVM tarifas dar labiau paskatins minėtus neigiamus procesus, ypač spaudos, spaustuvių bendrovėms, nes joms PVM didėja net 4 kartus. Paguoda, jog PVM susigrąžinamas yra tik dalinė, nes PVM grįžta ne 100 procentų.

Lietuvos spaudos asociacijos, kreipdamosios į Seimą ir Vyriausybę, prašė ne lengvatų, o akcentavo Europos Sąjungos standartus žiniasklaidos srityje. Europos Sąjungoje vidutinis PVM tarifas spaudai yra 5-7 proc. Kaimyninė Latvija, taip pat kovodama su krize, paliko 10 proc. PVM tarifą spaudai, bet ne 19!
Atkreipiame dėmesį, jog Seimo pažadas kompensuoti spaudos nuostolius per Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą dar neturi jokio realaus pagrindo. Kompensacijos mechanizmas dar nėra sukurtas ir dar niekas neįpareigotas jo sukurti. 

Lietuvos Seimo teisininkai yra pateikę išvadas apie ydingą naujai priimtų mokesčių įstatymų pobūdį.
Prašome jūsų Ekscelenciją Lietuvos Respublikos Prezidentą nepasirašyti naujųjų mokesčių paketo, kuris sužlugdys Lietuvos spaudą, atliekančią ne tik informacinę, bet ir šviečiamąją, kultūrinę ir, be abejonės, pilietinę misiją. Paskubomis ir neatsižvelgiant į jokius spaudos leidinių asociacijų argumentus priimti mokesčių didinimo įstatymai verčia manyti, kad spauda žlugdoma sąmoningai.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra