Jūs esate šių dalykų liudytojai (Lk 24,48)

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiemet, 2010 metais, kaip ir kiekvienų metų trečiąją sausio savaitę, Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių vyko maldų už krikščionių vienybę susirinkimai, bendros pamaldos.
 
Biržuose, tradiciškai, pamaldos vyko kasdien skirtingose bažnyčiose ir visose gausiai dalyvavo įvairių konfesijų tikintieji.
 
Vilniuje prie jau taip pat tradicinių ekumeninių pamaldų Liuteronų, Tikėjimo žodžio, Šv. Jonų bažnyčiose, šiemet prisijungė ir Onkologijos instituto krikščioniškoji bendruomenė.
 
Džiugu, kad prieš šimtą metų ekumeniniam judėjimui impulsą davusios Pasaulio misionierių konferencijos (World Missionary Conference) Edinburge idėjos tęsiamos ir šiandien.
 
Šiems metams parinkti Kristaus žodžiai iš Šventojo Rašto Evangelijos pagal Luką: „Jūs esate šių dalykų liudytojai“ (Lk 24,48). Visose pamaldose skambėjo ir šie, ir kiti žodžiai iš Biblijos. Vienybės tema dalijosi pamąstymais įvairių konfesijų dvasininkai.
 
Daugelyje jų dalyvavo ir evangelikai reformatai. Vilniuje maldų už krikščionių vienybę savaitė prasidėjo Liuteronų bažnyčioje, kur be šeimininkų liuteronų dalyvavo katalikų, reformatų bei Tikėjimo žodžio bažnyčios atstovai. Homiliją vienybės tema sakė Tikėjimo žodžio vyr. pastorius Giedrius Saulytis. Pamaldų nuotaiką giesmėmis pakėlė net trijų bendruomenių kolektyvai – liuteronų „Adoremus“, Tikėjimo žodžio „Maranata“ ir reformatų „Giesmė“.
 
Labai jaudinančios ekumeninės pamaldos trečiadienio popietę vyko Onkologijos instituto koplyčioje, į kurią pirmą kartą maldai už vienybę sukvietė Romos katalikų kunigas, šio instituto kapelionas Sigitas Grigas. Čia susirinko didelis būrys įvairių konfesijų dvasininkų, pacientų ir gydytojų, giedojo Vilniaus šv. Kryžiaus Atradimo parapijos jaunimas. Luko Evangelijos 24 sk. apmąstymais dalijosi Šv. Dvasios vienuolyno kunigas Vitalijus Mockus, ev. liuteronų kunigas Ričardas Dokšas, ev. reformatų kunigas Raimondas Stankevičius ir Romos katalikų bažnyčios asmeninės prelatūros „Opus Dei“ kunigas Pranciškus Armada.
 
Tos pačios dienos vakare krikščionys rinkosi jau Tikėjimo žodžio bažnyčioje, kur vėl buvo garbinamas Viešpats, vėl liejosi maldos už krikščionių vienybę, dvasininkai, įvairių konfesijų atstovai dalijos apmąstymais apie krikščionis, jų panašumus ir skirtumus, apie laisvę ir Dievo būvimą visame tame.
 
Maldų už krikščionių vienybę savaitė Vilniuje užbaigta Šv. Jono bažnyčioje, vėl dalyvaujant gausiam būriui dvasininkų ir įvairių bendruomenių tikinčiųjų. Homiliją sakė Romos katalikų kardinolas Audrys Juozas Bačkis.
 
Ši prasminga savaitė gausiausiai žmones klausyti Evangelijos žinios sukvietę Biržuose ir Vilniuje. Džiugu, kad maldų už krikščionių vienybę renginiai vyko ir kituose Lietuvos miestuose – Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Kaune. Viešpaties buvo meldžiama, kad šia nuostabia savaite nesibaigtų skirtingų išpažinimų, tradicijų, tačiau vieną Šventoje Trejybėje Dievą tikinčių krikščionių artėjimo, supratimo, tolerancijos ir pagarbos vieni kitiems laikmetis.
 
www.ref.lt
 
Nuotraukose: Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, vyko maldų už krikščionių vienybę susirinkimai bei bendros pamaldos

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra