Jūros šventės 80-mečiui skirtos parodos atidarymas Kaune

Autorius: Data: 2014-07-07 , 20:01 Spausdinti

2014-07-04 Istorinės LR Prezidentūros kiemelyje Kaune buvo atidaryta istorinės dokumentikos ekspozicija, skirta Jūros šventės tradicijos gimimo 80-mečiui paminėti. Parodos atidaryme dalyvavo Kauno m. savivaldybės meras A. Kupčinskas, Klaipėdos m. savivaldybės  meras V. Grubliauskas, miesto savivaldybės tarybos nariai, LLKS, Kauno sąjūdžio atstovai ir visi kauniečiai besidomintis Lietuvos jūrine istorija.

Ekspoziciją į Kauną atlydėjo jūrinių simbolių kūrybinės dirbtuvės „Dirbdysiu vėtrungę”, kurios Istorinės Prezidentūros kiemelyje visiems norintiems kurti buvo atvertos. 2014 metai Klaipėdoje buvo paskelbti vėtrungių metais, tad skleisdami šią žinią profesionalūs edukatoriai ir mažuosius, ir suaugusius supažindino su vėtrungių istorija, tradicijomis, simbolika ir spalvomis.

Aštuonerius šventės dešimtmečius apžvelgiančioje parodoje daug istorinių nuotraukų, spaudinių, tekstų ir kitų socialinių artefaktų, liudijančių apie šio renginio reikšmę tuomet ir dabar. Parodoje pasakojama apie Jūros šventės misiją skleisti Lietuvoje jūrinę kultūrą, įtvirtinti lietuvio sąmonėje Lietuvos – jūrinės valstybės idėją, įtvirtinti jūrinės valstybės piliečio sampratą.

Tarpukario Kaunas buvo ne tik laikinoji Lietuvos sostinė, miestas prie Nemuno ir Neries, bet ir Jūros šventės lopšys. 1933 metais Kaune buvo įkurta Lietuvos ir Klaipėdos kultūrinio bendradarbiavimo sąjunga, vienijanti to meto literatus, akademikus ir politikus. Į pirmąją Jūros šventę atvykęs Prezidentas Antanas Smetona, baigdamas iškilmingą kalbą yra pasakęs: “Mūsų jūra! Mes jos niekam ir niekuomet neatiduosime. Toks mūsų pažadas turi būti tesėtas. Jūros diena teprimena tatai visiems”.

Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos informacinis biuras

 

 

 

Kaunas , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra