Juozo Kazlausko fotoalbumo pristatymas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. lapkričio 24 d. (trečiadienį) 17 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, Gerlacho palėpėje (H. Manto g. 25) „Fotografo Juozo Kazlausko paramos ir labdaros fondas“ pristatys fotografo, kino režisieriaus bei operatoriaus Juozo Kazlausko fotoalbumą „Juozas kazlauskas. Fotografija“.
 
Renginio metu vyks dokumentinių filmų „Juozas Kazlauskas. Fotografija“ (trukmė 3 min.; aut. M. Kavtaradze, V. Katkus, 2010) ir „Žmogus ir žemė“ (trukmė 17 min.; režisierius R. Verba; operatorius J. Kazlauskas. LKS, 1984 m.) peržiūros.
 
Dalyvaus: J. Kazlausko kūrybinio palikimo tvarkytoja Dalia Kazlauskienė, menotyrininkė Danguolė Ruškienė, J. Kazlausko bendražygiai ir bičiuliai.
 
J. Kazlauskas paliko reikšmingą pėdsaką Lietuvos kultūroje, įnešė svarų indėlį į Lietuvos fotografijos ir kino lobyną. Jo kūrybai būdingas labai platus temų spektras: nuo kelionių šiaurės keliais fotografijų, kino dokumentikos ir Sibiro tremties vietų iki Sąjūdžio ir nūdienos gyvenimo vaizdų.
 
Juozas Kazlauskas (1941-2002) apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, jam suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) menininko fotografo (AFIAP) garbės vardas. Fotoalbumas skirtas fotografo 70-mečiui pažymėti.
 
„Kas buvo fotografija Juozui Kazlauskui? Jo kelionių ir nuotykių liudininkė ar jų priežastis? Klausiu todėl, kad skirtingas jo fotografijų temas sieja vienas leitmotyvas – būti ten, kur dauguma žmonių bijotų atsidurti. Kaip tik dėl to Kazlauskas netelpa į Lietuvos fotografijos mokyklose kontekstą. Tiesa, jį galima priskirti jo kartai, artimai humanistinės fotografijos tradicijai, nekvestionavusiai fotografijos kaip patikimos tikrovės įrašo. Ir jo objektas yra žmogus bei jo pasaulis, kuriam atverti reikia taiklios fotografo akies. Stiliaus požiūriu Kazlauskas taip pat niekuo neišsiskiria – jo ekspresyvi kalba kreipiasi į suvokėjo jausmus, siūlo turtingą vizualinių patirčių paletę. Bet kartu jis ir svetimas mokyklai, kuri dažniausiai išsiteko Lietuvoje, jos saugiose kaimo ir miesto erdvėse. Tuo tarpu pagrindinė Kazlausko fotografijos erdvė sovietmečiu – Šiaurės jūros, kur jis pirmiausia pateko tarnaudamas kariuomenėje. Paskui – Sibiras, Čečėnija, Černobylis, o Lietuva pasirodo tik tada, kai šalį sukrečia istoriniai įvykiai. Ir taip visada – kai kiti fotografai pasitraukia stebėti subjektyvius išgyvenimus, Kazlauskas braunasi ten, kur tyko mirtis.“
 
Agnė Narušytė
 
Leidinio sudarytojai: Dalia Kazlauskienė ir Stanislovas Žvirgždas.
Tekstai: Juozas Kazlauskas, Dalia Kazlauskienė, Agnė Narušytė, Stanislovas Žvirgždas.
Redaktorius Erikas Banys.
Vertimas: Inga Giniotienė, Agnė Narušytė.
Dailininkas-dizaineris – Darius Žukas.
Leidėjas: Kęstučio Kazlausko leidybinės-prekybinės įmonės leidykla.
Spausdino UAB “Spindulio spaustuvė”, Kaunas.
 
Dok. f. „Žmogus ir Žemė“ apie tradicinę kasmetinę tuometinę Lietuvos SSR fotomeno draugijos parodą, skirtą žemės temai. Čia – V. Strauko, R. Rakausko, A. Macijausko fotografijų herojai, fotomeno draugijos posėdžių, fotografų (R. Zacharevičiaus, R. Rakausko, V. Šontos ir kt.) kūrybinio proceso jau istoriniais tapę fragmentai.
 
Leidinį rėmė: Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondas; Fotografo Juozo Kazlausko paramos ir labdaros fondas; Gražina ir Vytautas Landsbergiai; Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo, aukų rėmimo ir atminimo įamžinimo fondas; Koncerno „Achemos grupė“ prezidentas Br. Lubys ir kt.
 
Daugiau informacijos: Dalia Kazlauskienė, fotografo Juozo Kazlausko paramos ir labdaros fondo direktorė, tel. 8 675 06477, el. p. dabeka@gmail.com
 
Daiva Nakrošienė, Bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, tel. 8 46 412529, el. p. daiva.n@klavb.lt, www.klavb.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra