Julius Vaicekauskas. Fotografijos

Autorius: Data: 2014-09-25 , 17:29 Spausdinti

2014 09 24 – 10 11

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, Vilnius)

Julius Vaicekauskas nėra aktyviai parodose dalyvaujantis autorius, kartu jis nėra vienos temos ar serijos, kaip dabar įprasta, fotografas. Fotografuoti pradėjo apie 1965 m. Paskutinę jo parodą vilniečiai matė lygiai prieš 25 metus. Po keleto dešimtmečių, pasikeitus socialiniam kontekstui, peržvelgiant jo archyvą atsiveria nevisai tradicinis anam laikui visuomenės vaizdavimo būdas – tarp režisuotos fotografijos ir socialinio reportažo.

 

Lietuvos fotomenininkų sąjunga siekia savo rengiamose parodose pristatyti bent keletą šiandienos kartai gal jau nežinomų autorių, kurių darbai paskatino Lietuvos fotografijos mokyklos raidą, įsiliejo į bendrą Lietuvos kultūros kontekstą. Julius Vaicekauskas daugeliui labiau pažįstamas kaip preciziškas peizažo fotografas. Jo fotografiniam braižui būdingos “neapribotos” panoraminės erdvės ir platumos. 1969–1999 m. autorius  važinėdamas po Lietuvą sukūrė ne tik mūsų krašto vaizdų, bet fiksavo ir įvykius, miesto šventes, vaikų bei suaugusiųjų portretus. Jo sutiktas žmogus tarsi artimas autoriui, rodos, tarp jų neįsiterpia fotoaparatas, žvilgsnis dažniausiai tiesus, atviras, o emocija nesuvaidinta. Mes tarsi tampame liudininkais jaukaus bendravimo, atsiranda intymumo jausmas. Tai, aišku, žavi ir paperka.

 

Šiandien, žvelgiant nauju žvilgsniu į aštuntojo dešimtmečio fotografijose stipriai išreikštus žmonių santykius, peršasi mintis, kad klasikinėje fotografijoje dar ne viskas atrasta, o kai kurie autoriai visai nepelnytai primiršti, todėl ir verta permastyti pačią fotografiją, autoriaus intenciją, buitį ir vertybes.

 

Julius Vaicekauskas gimė 1939 02 24 Slabadoje, Ukmergės rajone. 1962 m. baigė Vilniaus universiteto Žurnalistikos fakultetą. 1964–1967 m. dirbo Medžiotojų ir žvejų draugijos respublikinėje taryboje, 1968–1973 m. žurnalo Moksleivis fotokorespondentas. 1969 m. su kitais kolegomis įsteigė Lietuvos fotografijos meno draugiją (nuo 1989 m. Lietuvos fotomenininkų sąjunga), Lietuvos fotomeninkų sąjungos narys nuo 1970 m., garbės narys nuo 1997 m.

 

 

„Vilniaus“ fotografijos galerija

Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19), Vilnius

Darbo laikas: II – V 12-18 val., VI 12-16 val.

Lietuvos fotomenininkų sąjunga

Gedimino pr. 43, Vilnius.

Tel./ fax (8 5) 2611665

lietuvos.fotografija@gmail.com

www.photography.lt

Fotografija ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra