Jubiliejus Šiluvoje: Eucharistinis kongresas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Rugsėjo 6 d., šeštadienį, pirmąją Jubiliejaus šventimo dieną, Šiluvoje vyko Eucharistinis kongresas. Kaip ir pirmoji jo dalis, pavasarį surengta Kaune, per Devintines, buvo skirta atkreipti dėmesį į Švč. M. Marijos žodžius, kuriais ji prieš 400 metus ragino nepamiršti garbinti jos Sūnaus. Į šiuos Marijos žodžius, beje, esančius ir visų Jubiliejaus iškilmių leitmotyvu, atsiliepta tądien Šiluvoje nuo pat ryto švęstomis šv. Mišiomis, iškilminga Eucharistijos liturgija atnaujintoje aikštėje priešais Švč. M. Marijos Gimimo baziliką, Švč. Sakramento pagarbinimu, Eucharistinėmis procesijomis bei Eucharistinio Jėzaus adoracija. Raseinių dekanato kunigai buvo pasirengę klausyti išpažinčių, daugybė atvykusiųjų siekė patirti atlaidų malonę, susitaikyti su Dievu ir pilnutinai dalyvauti šv. Mišiose.
Eucharistijos prasmę liturginėje katechezėje prieš pagrindines pamaldas iš įvairių Lietuvos kampelių suvažiavusiems maldininkams skleidė kun. Kętutis Kėvalas. Būtent Dievo Sūnaus pagarbinimą jis išskyrė kaip svarbiausią viso Jubiliejaus, švenčiamo kongreso ir kiekvieno atvykstančio į Šiluvą tikslą. Pasak kalbėtojo, per Eucharistiją, tikrąją mūsų Viešpaties kūno ir kraujo auką dabar, Jėzus paliko Dievo artumo dovaną. Kunigas pasveikino visus, Dievo numylėtuosius ir apdovanotuosius, per kuriuos jo prisilietimas Eucharistijoje sklinda šeimose, pasaulyje.
Vasariškos saulės nutviekstoje aikštėje vidudienį aukota iškilminga Eucharistijos liturgija. Jai vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, koncelebravo Kauno arkivyskupijos augziliaras vyskupas Jonas Ivanauskas, Kauno kunigų seminarijos rektorius mons. Aurelijus Žukauskas, Raseinių dekanas kun. Juozas Kaknevičius. Sveikindamas šv. Mišių dalyvius (tarp jų buvo ypač daug Raseinių krašto tikinčiųjų, valdžios žmonių, daug prisidėjusių sprendžiant organizacinius Jubiliejaus rūpesčius), arkivyskupas pabrėžė neabejotinai svarbiausią Jubiliejaus iškilmių akcentą – Eucharistiją, pakvietė dėkoti Dievui už šią dovaną, per maldą tapti viena širdimi, pakylėta į Viešpatį. Per šias šv. Mišias giedojo Vitos Vaitkevičienės diriguojamas jungtinis – Kauno arkikatedros „Cantate“, Kretingos bažnyčios, Kauno Šv.Antano Paduviečio parapijos bei Šiluvos jaunimo – chorai.
Arkivyskupas pasakė homiliją, atkreipdamas dėmesį, jog prieš 400 metų Šiluvoje nebuvo Eucharistijos kulto, todėl ir stokota iš jo, kaip šaltinio, ištekančios broliškos meilės. Pasak ganytojo, XXI a. žmonėms Marijos apsireiškimo žinia ypač aktuali, ji rodo kelią, kuriame galime sutikti savo Gelbėtoją. Nūdienos bėda – ne materialiniai sunkumai, bet, kaip teigta homilijoje, savo išgelbėjimo siejimas su pinigais, pramogomis, malonumais. „Šiluvos Marija kviečia mus nusisukti nuo mums peršamų stabų ir atsigręžti į Jėzų“, – sakė ganytojas, perspėdamas, kad šis atsigręžimas turi vykti kasdien, juolab kasdien svarbu mokytis gyventi ir mąstyti taip, kaip gyveno Kristus. Arkivyskupas S. Tamkevičius išsakė troškimą, kad kiekvienas iš Šiluvos grįžtų atgavęs ramybę, sustiprėjęs dvasia ir džiaugsmingesnis (visą homiliją žr. http://kaunas.lcn.lt/naujienos/,930) .
Eucharistijos liturgija baigėsi Švč. Sakramento pagarbinimu ir Eucharistine procesija aikštėje iki Apsireiškimo koplyčios ir Jono Pauliaus II gatvėje.
Po pamaldų kongreso dalyviai, neskubėjusieji į namus, dalyvavo dvasinio pobūdžio renginiuose. Po nuotaikingos agapės-koncerto (surengė seminarijos auklėtiniai) mokyklos stadione, buvo galimybė pamatyti filmą apie Šiluvą. Sakralinės muzikos valandą Bazilikoje padovanojo solistai Rasa Juzukonytė ir Deividas Staponkus, vargonininkė Aušra Motuzienė, o aukštaisiais Apsireiškimo koplyčios skliautais aidėjo Raseinių meno mokyklos kolektyvas.
Gilinti dvasinį gyvenimą, plačiau svarstyti Jubiliejaus temas kasdien iškilmių kvies aikštėje popiet rengiamos konferencijos. Šeštadienį jos kalbėtojas kun. dr. Arnoldas Valkauskas aptarė Eucharistijos apibūdinimus Katekizmo kontekste ir jos atveriamą galimybę žmogui nuolat palaikyti artumą su Dievu, padedančią išgyventi save kaip jo kūrinį, brandinti santykį tiek su Viešpačiu, tiek su kitais žmonėmis, tiek su savimi, spręsti savo tapatumo problemą, vienybėje su Dievu išgyventi didžiausią vilties išsipildymą, Dievo karalystės patyrimą jau čia, žemėje.
Pavakare, kai paprastai į Šiluvą taip pat renkasi nemažai maldininkų, kaip ir įprasta per Šilines, procesijoje iš Koplyčios į Baziliką kalbėti Rožinio Šviesos slėpiniai. Vakaro šv. Mišiose melstasi už visų trijų – Kauno, Vilniaus ir Telšių – seminarijų bendruomenes. Liturgijai vadovavo Kauno kunigų seminarijos rektorius mons. A. Žukauskas. Giedojo Kauno seminarijos choras, vadovaujamas kun. Viliaus Sikorskio. Savo homilijoje kviesdamas gilintis į pašaukimo temą, rektorius sakė: „Jėzaus pakvietimas dar negarantuoja išganymo. Jo galimybė atsiveria tik tada, kai asmuo, pasirinkęs sekti Jėzų, jo žinią perkeičia į konkretų savo gyvenimą.“
Vakare aplink Šiluvos miestelį surengta Eucharistinė procesija, nešant joje monstranciją ir Eucharistinę duoną, kuri visą dieną adoruota Ligonių sveikatos koplyčioje, taip pašlovinant Viešpatį tą valandą ir visą mūsų gyvenimą.
Į Sutaikinimo pamaldas Bazilikoje dar prieš vidurnaktį rinkosi jaunieji piligrimai iš visos Lietuvos, į Šiluvą ištvermingai atžygiavę pėsčiomis iš Raseinių ir pasiryžę sekmadienį dalyvauti Jaunimo šventėje.
El. paštas info@kn.lcn.lt

 

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra