Jubiliejiniai Švč. M. Marijos Gimimo atlaidai Šiluvoje vyks 2012 m. rugsėjo 7-16 d.

Autorius: Data: 2012-09-03 , 10:46 Spausdinti

2012 m. rugsėjo 7–16 d. vyks Didieji Švč. M. Marijos Gimimo atlaidai Šiluvoje švenčiant Lietuvos krikšto 625 metų jubiliejų ir Palaimintojo Jurgio Matulaičio metus.

2012-ųjų Didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai (Šilinės) Šiluvoje prasidės rugsėjo 7 d., penktadienį, ir baigsis rugsėjo 16-ąją, sekmadienį. Juose šiemet bus švenčiamas Lietuvos Krikšto 625 metų jubiliejus ir Lietuvos vyskupų paskelbtų Palaimintojo Jurgio Matulaičio metų iškilmės.

Didžiųjų atlaidų įžanga – rugpjūčio 26-osios, Padėkos už laisvę diena, kuri kasmet rengiama paskutinį rugpjūčio sekmadienį. Šios šventės švęsti į Šiluvą piligrimai tradiciškai keliavo pėsčiomis. Jų eisenos buvo rengiamos nuo Dubysos slėnio ir Tytuvėnų.

Pirmąją atlaidų dieną, rugsėjo 7-ąją, penktadienį, dėkosime Dievui už palaimintojo Jono Pauliaus II gyvenimo pavyzdį ir melsime jo užtarimo vienuolijoms bei katalikiškoms bendruomenėms liudijant gyvą ir tvirtą tikėjimą. 

Pagal parengtą atlaidų programą į Šiluvą numatytomis dienomis atvykti ypač kviečiamos atskiros žmonių grupės, įvairios bendruomenės. Kiekvieną atlaidų dieną, be savo asmeninių intencijų, atvykstantys maldininkai kviečiami melstis iš anksto numatytomis, bendromis ir visos Lietuvos žmonėms, Bažnyčiai Lietuvoje aktualiomis intencijomis.

Rugsėjo 8-ąją, šeštadienį, – Jaunimo diena. Tądien rengiamas Jaunimo žygis į Šiluvą iš Lyduvėnų. Po vakaro šv. Mišių Šiluvoje bus rodomas miuziklas „Karolis“.

Rugsėjo 9-ąją, sekmadienį, Šiluvoje bus švenčiama Šeimų diena ir dėkojama Dievui už Lietuvos Krikšto malonę ir palaimintąjį Jurgį Matulaitį.

Rugsėjo 14 d., penktadienį, Šiluvoje bus paminėtas tautos poetas, prel. Jonas Mačiulis-Maironis.

Sekmadienį, rugsėjo 16-ąją, atlaidai bus užbaigti pal. Jurgio Matulaičio minėjimu meldžiant jo užtarimo gerumu nugalėti mus supantį blogį.

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

Zenekos nuotr.

www.bernardinai.lt

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius. Šiluva laukia piligrimų:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-09-07-arkivysk-s-tamkevicius-siluva-laukia-piligrimu/87564

Religija , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra