Jubiliejinį sezoną pradeda Lietuvos nacionalinė filharmonija

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Simfoninės muzikos koncertas 2010 m. rugsėjo 18 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje oficialiai atvers naują, jubiliejinį Filharmonijos renginių sezoną, kuris atkreips dėmesį į kelis svarbius nacionalinės kultūros praeities pikus.
 
Ryškų pėdsaką Lietuvos klasikinės muzikos istorijoje palikusios dvi nacionalinės institucijos: koncertinė – Lietuvos nacionalinė filharmonija ir simfoninė – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras šiais metais pasitiks 70-metį, o Lietuvos kamerinis orkestras – vienas pagrindinių lokalios klasikinės muzikos scenos dalyvių ir pirmųjų šalies kultūros ambasadorių tarptautinėje tribūnoje – minės 50-ies metų sukaktį.
 
Jubiliejiniam sezonui Filharmonija pasirinko moto perpetuum mobile, jis nurodo į istoriją, kaip nepertraukiamą gijos sukimąsi ir lemia nenutrūkstamą sezonų kaitą.
 
Šį sezoną didžiausia ir seniausia Lietuvos koncertinė įstaiga žada vadovautis ilgamete renginių organizavimo strategija ir išlaikyti tradicinę savo programų struktūrą: rudens pusmečio anatomiją sudarys keturios pagrindinės koncertų kategorijos, kurių kiekviena skaidysis į skirtingus subžanrus. 2010 rugsėjo-gruodžio filharmonijos renginių scenarijuje – ištaigingi orkestro muzikos vakarai, ažūriniai kamerinės muzikos koncertai, rafinuoti rečitaliai ir edukacinės muzikinės pramogos visai šeimai. Ateinančio sezono metu Vilniuje numatyta surengti daugiau kaip 50 koncertų. Patrauklios muzikos programos bus pristatomos ir kituose Lietuvos miestuose, o nuo rugsėjo 12 d. Trakuose ketinama tęsti publikos itin pamėgtą ciklą „Muzika Trakų pilyje“.
 
Šeštadieninių orkestro koncertų serijoje pasirodys muzikinio mąstymo brandą pasiekę atlikėjai: Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir jo meno vadovas ir vyr. dirigentas prof. Juozas Domarkas, smuikininkas Sergejus Krylovas, smuikininko Gidono Kremerio vadovaujamas orkestras „Kremerata Baltica“, prof. Petro Bingelio vadovaujamas Kauno valstybinis choras, vokalistai Asta Krikščiūnaitė, Rita Novikaitė, Kęstutis Alčauskis, Liudas Norvaišas, Raminta Vaicekauskaitė, Ieva Prudnikovaitė ir Vytautas Juozapaitis, pianistas Daumantas Kirilauskas, altininkė Jonė Kaliūnaitė bei kiti. Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui (LNSO) šį pusmetį diriguos ir jo ištikimas meno vadovas, maestro Juozas Domarkas, ir svečiai iš užsienio Cyrilas Diederichas (Prancūzija), Georgas Markas (Austrija), David Geringas (Vokietija) bei Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse pripažinti dirigentai Robertas Šervenikas ir Modestas Pitrėnas.
 
Spalio 10 d. orkestro koncerte visai šeimai bus atgaivintas senas „Atžalyno“ paprotys: LNSO muzikuos su jaunaisiais Lietuvos talentais. Ne vieną jaunosios kartos atlikėją išvysime ir kituose orkestro koncertuose: nuo lietuvių pianistės Grytos Tatorytės iki vokiečių-japonų violončelininko Danjulo Ishizakos. Tikra staigmena turėtų tapti gruodžio 18 d. LNSO renginys, kupinas gimtadieninių netikėtumų.
 
V. Ščiavinsko nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Šis sezonas Lietuvos nacionalinei filharmonijai – jubiliejinis

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra