Jotvingių premija įteikta V. Daujotytei

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Druskininkų poetinis ruduo poetus ir poezijos gerbėjus sukvietė į tradicinius ir gana novatoriškus renginius.
 
Druskininkų poetinio rudens festivalio garbingiausia Jotvingių premija įteikta rašytojai, literatūrologei Viktorijai Daujotytei. Jaunojo Jotvingio laureatu tapo Antanas Šimkus, praneša LTV „Panorama“.
 
Rudenėjančiuose Druskininkuose savo poeziją skaito Lietuvos, Norvegijos, Jungtinių Valstijų, Makedonijos, Airijos, Vokietijos ir dar bent septynių šalių poetai.
Per poetinę akciją čia pat įkuriamos tapybos dirbtuvės, kuriose tapo devyni poetai.
„Tai yra žaidimas-tapyba. Tiesiog poetai trečia diena užsiima vien tiktai poezijos skaitymu, poezijos klausymu – toks rytinis atsipalaidavimas yra labai malonus atsipalaidavimas. Be jokių pretenzijų į menus“, – sako poetas Antanas A. Jonynas.
„Slemą“ veda Bobas Holmanas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Niujorko – labai garsus „slemeris“. Taigi poetai skaito, žiuri vertina“, – pasakoja festivalio organizatorius Kornelijus Platelis.
 
Tradicinė tarptautinio festivalio Jotvingių premija skirta rašytojai, literatūrologei, Nacionalinės ir Santarvės premijų laureatei Viktorijai Daujotytei – už šiemet išleistą poezijos knygą „Balsai ūkuose“ ir už monografijas apie poetus Joną Strielkūną, Juditą Vaičiūnaitę ir Sigitą Gedą.
 
„Viktorija Daujotytė, kaip poetė, sakyčiau, gana marginalus reiškinys, bet tuo jis ir įdomus. Tačiau visų pirma ji yra poetė savo literatūrologijoje – ji yra literatūrologijos poetė“, – sako Kęstutis Navakas, festivalio premijų vertinimo komisijos pirmininkas.
 
„Mano gyvenimas yra visą laiką poezijos akivaizdoje. Poezijos ir kalbos akivaizdoje, visada tai manyje kaip nors teka, kertasi, kryžiuojasi, sprendžiu, jaudinuosi, vertinu, džiaugiuosi. Manau, kad tai didelis argumentas gyventi poezijos akivaizdoje“, – teigia prof. V. Daujotytė.
 
Jaunojo Jotvingio apdovanojimas skirtas Antanui Šimkui už antrąją poezijos knygą „Sezonas baigtas“.
 
„Savo dešimt gyvenimo metų sudėjau į penkiasdešimt kažkiek eilėraščių. Jie šiek tiek atspindi mano ieškojimus, dievoiešką, meilę“, – pasakoja A. Šimkus.
 
„Čia vėlgi galima klausti, ko vertas nuoširdumas poezijoje. Nes tai yra nuoširdi knyga, ir nuoširdumas dažniausiai trukdo poezijai. Ir kai žmogus parašo gerą knygą, kuri yra ir nuoširdi, mes tik nustembame ir negalime tos premijos neskirti“, – tvirtina K. Navakas.
 
Tradiciškai metų leidėjo titulas atiteko Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklai, nuo praėjusio rudens išleidusiai šešiolika poezijos knygų.
 
LTV „Panorama“
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Prof. V. Daujotytė-Pakerienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra