Jonų miestas laukia šventės

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Per 260 metų – kiek garsėja Jonavos vardas – miestas augo, plėtėsi, tapo ne tik pramonės, bet ir kultūros centru. Ateinantį savaitgalį (2010-08-06/08) per gimtadienio šventę vyks teatralizuotas miesto pristatymas.
 
„Jubiliejų pasitinkame atnaujintomis Sąjūdžio ir Santarvės aikštėmis. Pačiame įkarštyje – senamiesčio rekonstrukcijos darbai. Savotiška miesto šventės preliudija tapo sintetinio ledo čiuožyklos atidarymas. Tačiau, kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt sykių išgirsti“, – LŽ kalbinama kvietė Jonavos rajono savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene Kristina Lukoševičiūtė.
 
Atvažiuoti ir patiems pasižiūrėti, kaip dabar atrodo Jonava, yra puiki proga: savaitgalį, rugpjūčio 6-8 dienomis vyks miesto 260 metų sukakties renginiai. Šventės liudininkai išvys įspūdingą teatralizuotą Jonavos miesto pristatymą, iškilmingą vėliavų pakėlimo ceremonialą. Susirinkusiųjų taip pat laukia žymių Lietuvos atlikėjų koncertas, parodos ir šventiniai fejerverkai.
 
„Laukiame kraštiečių, gimusių Jonavoje ir garsinančių jos vardą, miesto garbės piliečių, svečių iš užsienio. Tikimės, jog šventėje apsilankys Lietuvos vadovai“, – sakė K. Lukoševičiūtė.
 
Į Jonavą taip pat turėtų atvykti miesto įkūrėjų – Kossakowskių – giminės atstovai. „Lietuvos metrikoje“ rašoma, kad 1750 metų rugpjūčio 8 dieną Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Augustas III Vetinas Marijonai Zabielaitei-Kosakovskienei suteikė privilegiją „įkurti Jonavos miestelį, leisti jame turgus ir prekymečius, apgyvendinti laisvus įvairių religijų žmones, t. y. krikščionis, totorius, žydus…“
 
Už istorinį dokumentą kur kas senesnė pasakorių lūpomis sklindanti legenda. Ji byloja, kad anais laikais prie brastos per Nerį, ten, kur kirtosi keliai iš Kauno į Ukmergę ir iš Vilniaus į Kėdainius bei Kuršą, dešiniajame upės krante tarp pušynų Jonas ir Jonienė pastatė smuklę, kuri greitai išgarsėjo. Mat visiems keliaujantiems pro šalį buvo labai patogu pas Jonus užsukti. Tad ir pradėta šią vietą Jonava vadinti.
 
„Lietuvos žinios“
 
„Lietuvos žinių“ nuotr.
 
www.alfa.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra