Jono Varno premijos laureatai Nalšios krašte

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Pirmasis pavasario mėnuo į Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnaziją atnešė įspūdingą renginį – įvyko Rytų Lietuvos švietėjo J. Varno premijos laureatų konferencija. Jos tema – „Kultūrinis ir meninis ugdymas šiuolaikinėje mokykloje“. Konferencijos programai vadovavo Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė D. Kolesnikova, Pedagogų profesinės raidos centro Suaugusiųjų ugdymo skyriaus vedėja R. Šavareikaitė, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė G. Svarauskienė, Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos direktorė D. Čepulienė. Konferenciją pradėjusi D. Kolesnikova pasidžiaugė susirinkusiais ir pristatė garbingus svečius: profesorę V. Zaborskaitę, VPU filosofijos katedros vedėją L. Degėsį, Tautinių mažumų departamento Rytų Lietuvos programos poskyrio vedėją A. Kairį, Pedagogų profesinio rengimo centro Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyresniąją metodininkę Ž. Bandorienę, Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos vaikų skyriaus direktorę A. Augustaitienę.
Konferencijos dalyvius sveikino Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos direktorė D. Čepulienė, akcentuodama konferencijos vietą – Rytų Lietuvos kultūros veikėjo, patrioto Z. Žemaičio įkurtą gimnaziją ir šio krašto šviesuolio J. Varno veiklą šiame krašte, primindama svarbius žodžius ant J. Varno tėviškės kaimo kryžiaus: „Žmonės, broliai, kalbėkime tais žodžiais, kurie yra arčiau prie tiesos“.
Z. Žemaičio gimnazijos bendruomenės sveikinimas prasidėjo koncertu, jo vedėjai pasakojo apie Nalšios kraštą, tuo pačiu metu didžiuliame ekrane buvo rodomi šio krašto vaizdai: J. Varno kapas, senoji šio krašto architektūra, įspūdingi gamtovaizdžiai. Skambėjo dainos bei sukosi šokėjų poros.
Z. Žemaičio gimnazijos direktorė D. Čepulienė padėkojo koncerto rengėjams – mokytojams L. Juodagalvienei, M. Likienei, J. Vitkauskienei, M. Zaičikui ir mokiniams, gražiai pasveikinusiems konferencijos dalyvius.
PPRC atstovė Ž. Bandorienė savo pasisakyme priminė, kad gyvenimas ir mirtis neišskiriami ir pakvietė tylos minute pagerbti į Anapilį išėjusį artistą V. Kernagį.
Paskui prof. V. Zaborskaitė įteikė J. Varno premijas lietuvių kalbos mokytojoms iš Trakų, Vilniaus, Ignalinos, Šalčininkų, Švenčionių rajonų. Malonu pažymėti, kad J. Varno premijos laureate tapo ir Švenčionėlių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė N. Daubarienė.
Tautinių mažumų departamento Rytų Lietuvos programos poskyrio vedėjas A. Kairys kreipėsi į susirinkusius aukštaičių tarmės sveikinimo žodžiais ir apdovanojo laureatus mokytojų kūrybos almanachu „Ties lapkričio taku“.
Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė G. Svarauskienė palinkėjo laureatėms ir šventės organizatoriams meilės, šilumos, polėkio, kad šios malonios akimirkos būtų paskata tolesniam darbui, po to įteikė poeto A. Jakšto kūrybos knygą „Išpažintis“ bei V. Striužo knygą apie tautodailininką J. Jakštą – „Ąžuolų kalbėjimas Lietuvai“.
Ignalinos rajono mokytoja – laureatė I. Šaltienė dėkodama sakė, kad džiugu įeiti į palaimintųjų būrį, malonu priimti premiją iš prof. V. Zaborskaitės rankų ir matyti išdidžius, bet „nepasikėlusius“ nalšėnus.
Profesorė V. Zaborskaitė, kreipdamasi į konferencijos dalyvius, kalbėjo apie Z. Žemaičio gimnaziją, kaip ypatingą vietą, kupiną senosios dvasios, išlaikiusią tradicijas, išaugusią į daugiašakį medį, paragino skatinti mokinius ugdyti meninį žodį, priartinti žmogų prie knygos, skaitymo kultūros.
Apie kultūrą mokykloje ir mokyklos kultūrą kalbėjo VPU filosofijos katedros vedėjas, poetas L. Degėsys, pabrėždamas mąstymo kultūros svarbą, tolerancijos apibrėžtumo, ugdymą, mokymąsi save pažinti.
Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro vadovė A. Augustaitienė kalbėjo apie skaitymo skatinimo programą, sudarytą iki 2011 metų, vadovaujantis posakiu „Skaityk – laisvėk – tobulėk“, apie literatūros pasirinkimą, požiūrį į knygą, skaitymo skatinimo būdus.
Apie kultūrinio ir meninio ugdymo tendencijas Z. Žemaičio gimnazijoje kalbėjo direktorė D. Čepulienė, įvardydama kūrybinių darbų parodas, susitikimus su meno žmonėmis, mokinių dalyvavimą rajone ir respublikoje organizuotuose įvairiuose konkursuose bei projektuose.
Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė D. Kolesnikova, apibendrindama konferencijos darbą, padėkojo Z. Žemaičio gimnazijos bendruomenei, direktorei D. Čepulienei už konferencijos organizavimą, palinkėjo visiems jos dalyviams matyti pasaulį šviesiomis spalvomis, brandinti naujas mintis bei idėjas.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra