Jono Meko vizualiųjų menų centre vyks autorių iš Niujorko Roslyn Bernstein ir Shael Shapiro knygos „Gyvenimas nelegaliai: Wooster g. 80 ir SoHo evoliucija“ leidimo lietuvių kalba pristatymas

Autorius: Data: 2016-05-11 , 14:00 Spausdinti

Š.m. gegužės 12 d. 18 val. Jono Meko vizualiųjų menų centre vyks autorių iš Niujorko Roslyn Bernstein ir Shael Shapiro knygos „Gyvenimas nelegaliai: Wooster g. 80 ir SoHo evoliucija“ leidimo lietuvių kalba pristatymas dalyvaujant patiems autoriams. Tai knyga apie Jurgį Mačiūną ir jo įsteigtą pirmąjį kooperatyvą Niujorke, SoHo rajone, pastate Wooster 80. Šis adresas žinomas visiems FLUXUS menininkų judėjimo gerbėjams ir meno istorikams.  Išsamiais tyrimais, įvairiausia dokumentine medžiaga paremtą studiją autoriai rašė net šešerius metus.

 

SoHo – menininkų gyvenamojo kvartalo idėjos autorius buvo lietuvis, emigrantas Jurgis Mačiūnas. Jis puikiai suprato, kad menininkams reikia ypatingos aplinkos gyvenimui ir kūrybai, todėl su aistringu atkaklumu siekė, kad ši  vizija virstų tikrove. Nelegaliai užėmę apleistus ir tuščius pramoninius pastatus ir  įkūrę juose pirmąsias studijas –loftus,  Jurgis Mačiūnas ir Jonas Mekas, ne tik sukūrė unikalią pasaulyje žinomų menininkų bendruomenę, bet ir padėjo  išsaugoti šį unikalų miesto rajoną, vėliau tapusį tikru Niujorko simboliu ir pasaulio paveldo dalimi.

Mums, lietuviams, ypač malonu žinoti tai, kad jei ne du aistringi lietuviai – J. Mačiūnas ir J. Mekas – šio unikalaus rajono nė nebebūtų, kadangi tuometinė Niujorko valžia planavo nenaudojamus pramoninius pastatus nušluoti nuo žemės paviršiaus  ir žemę atiduoti dangoraižiams.

 

J. Mačiūno SoHo rajone suburta menininkų bendruomenė galbūt ir buvo „nelegali“ gyvenamųjų daugiabučių įstatymo požiūriu, tačiau, kaip sako jo draugas Jonas Mekas, „Jei žmogus gyvas, jis negali būti nelegalus.“

 

Mums didelė garbė, kad knyga, išsamiai pristatanti J. Mačiūno indėlį į avangardinį meno pasaulį, išleista šalyje, kurią jis visuomet laikė savo gimtaisias namais. 2010 m. anglų kalba išleista knyga JAV  buvo pripažinta Metų knyga. Neabejojame, kad ir leidinys lietuvių kalba susilauks didelio skaitytojų, tyrėjų ir istorikų dėmesio.


Knygą išleido Jono Meko fondas.Jono Meko vizualiųjų menų centras

Uncategorized , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra