Jono Meko vizualiųjų menų centre – italų menininko Giuseppe Zevolos paroda

Autorius: Data: 2013-06-22 , 10:53 Spausdinti

Nuolat „fluxus“ dvasia gyvenantis Jono Meko vizualiųjų menų centras (Gynėjų  g. 14, Vilniaus vartų kompleksas) savo lankytojams parengė vasaros dovaną – čia  atidaryta poeto, filosofo ir tapytojo Giuseppe Zevolos iš Neapolio autorinė  paroda ,,Bread and drawings“ (liet. ,,Duona ir piešiniai“).

Paroda – puikus menininko temperamento atspindys. Šių darbų formatas puikiai  iliustruoja medijų ribų nepaisymą, vizionieriškumą ir išskirtinį tapytojo  požiūrį į meną.

Anot vizualiųjų menų centro „tėčio“ Jono Meko, italų menininkas – išties,  unikalus kūrėjas. ,,Zevola ateina į šiuolaikinį, post-modernų meno pasaulį su  energingų, spalvingų, sprogstamų metaforų, simbolių ir vaizdinių lavina. Tai  šiuolaikiniai vaizdiniai ir tolimi vaizdiniai, atsiradę iš gilaus santykio su  Renesansopoetais, mistikais ir mąstytojais. Tai jus praryjantys vaizdiniai, su  kuriais keliaujate ir nežinote, net nenorite žinoti, kur jie jus nuneš – tačiau  esate tikras, jog tai nepaprasta, netikėta kelionė, kur susitinka praeitis ir  dabartis“, – yra sakęs J. Mekas.

Kūrybinį kelią pradėjęs namų išmainymu į jachtą ir pavadinęs ją ,,Helloween“,  G .Zevola susikūrė puikią erdvę, kurią pats vadino ne tik namais, bet ir menine  laboratorija. Joje gimė ne vienas menininko kūrinys ir, žinoma, vystėsi puikios  idėjos. Organizavęs ir dalyvavęs įvairiuose „performansuose“, projektuose ir  meniniuose eksperimentuose, vyras netruko užsitarnauti plačiosios auditorijos  simpatijas.

Šiandien G. Zevola pasauliui žinomas, kaip neordinarus menininkas,  naudojantis įvairias medijas: nuo tapybos, skaitmeninės grafikos, video objektų  iki poezijos ar net akcionizmo bei vaidybos. G. Zevola kuria ne „dailės  kūrinius“, o formuoja idėjų, vaizdų ir objektų visumą, kurią galima vadinti  instaliacija. Tačiau daug kas pasakytų, jog net ir šis žodis per skurdus. Galima  teigti, jog menininkas tarsi audžia ištisą erdvę, vizionierišką visatą.

Pats G. Zevola džiaugiasi galimybe eksponuoti darbus Vilniuje, kuriame ne  kartą teko lankytis ir semtis įkvėpimo. Menininko darbai Jono Meko vizualiųjų  menų centre bus eksponuojami iki rugsėjo 10 d.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt

Parodos , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra