Joniškyje atidaryta Baltoji sinagoga

Autorius: Data: 2017-07-11 , 14:33 Spausdinti

Joniškyje atidaryta Baltoji sinagoga

www.voruta.lt

Liepos 8 d.  Joniškyje buvo atidaryta Baltoji sinagoga. Vietos bendruomenei ir visai Lietuvai reikšmingo objekto atidarymas vyko Joniškio miesto šventės metu.

Joniškio miesto centre esanti Baltoji sinagoga yra vienas seniausių miesto pastatų, kurio architektūroje persipina vėlyvojo klasicizmo ir romantizmo stilių bruožai. Kartu su vėliau pastatyta Raudonąja sinagoga sudaro unikalų XIX amžiaus sinagogų kompleksą.

Raudonoji sinagoga restauruota ir visuomenės poreikiams pritaikyta 2011 metais. Šiemet pagal Kultūros ministerijos vykdomą programą „Kultūros ir gamtos išsaugojimas ir atgaivinimas“ sutvarkyta ir Baltoji sinagoga – atliktas vidaus patalpų kapitalinis remontas, baigti anksčiau pradėti fasadų tvarkybos darbai. Įgyti baldai ir reikalinga kompiuterinė, apšvietimo ir įgarsinimo įranga sudarė puikias sąlygas įvairiems renginiams vykti. Sinagogoje taip pat įrengta interaktyvi ekspozicija, leidžianti geriau pažinti Joniškio istoriją. Abiems sinagogoms skirta Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo parama (angl. EEA Grants) ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos. Šiais metais atgaivintai Baltajai sinagogai skirta 350 tūkst. eur. dydžio parama, kuri sudarė net 90 procentų projekto vertės. Nuosavomis lėšomis (10 proc.) prisidėjo Joniškio miesto savivaldybė.

Šios investicijos leido užbaigti vertingo sinagogų komplekso atgaivinimo darbus ir taip prisidėjo prie viešosios miesto infrastruktūros gerinimo, turistinio miesto patrauklumo ir geresnio žydų istorijos pažinimo bei puoselėjimo. Joniškio istorijos ir kultūros muziejui perduotas sinagogų kompleksas jau spėjo tapti bendruomenei svarbia ir aktyviai naudojama kultūrinių renginių erdve.

Žydai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra