Joninių sostinė Šventoji trumpiausią metų naktį kviečia sutikti prie jūros

Autorius: Data: 2013-06-19 , 14:42 Spausdinti

Lietuvai laikas turėti Joninių sostinę, ir šis garbingas titulas atiteko Šventajai, kviečiančiai trumpiausią metų naktį sutikti jūros ir gamtos prieglobstyje. Joninių sostinės atidarymas Šventojoje – birželio 23 d. Šventoji turi seną tradiciją linksmai ir dainingai švęsti vieną iš gražiausių vasaros švenčių – Jonines. Kartu paskelbiama ir aktyviojo kurortinio sezono pradžia.

Šventame Lietuvos krante Šventojoje, kur susikerta praeitis ir dabartis, kur gamtos apsuptyje visus metus brendo pagrindinis Lietuvos paparčio žiedas, kur savo burtus paruošė pajūrio laumės, trumpiausią metų naktį bus pinamas ilgiausias šalyje Joninių vainikas, o laužų liepsna bei smagi žinomų atlikėjų muzika birželio 23 d. paskelbs Šventąją Lietuvos Joninių sostine.

Šiemetinės Joninės Šventojoje bus ypatingos, kadangi Lietuvos kultūros sostinės metus minintis kurortas kviečia visus norinčius prisijungti ne tik prie šventinių linksmybių, bet ir prie šalies rekordo – šeštadienį ir sekmadienį Kopų gatvėje bus pinamas ilgiausias šalyje (pusės kilometro ilgio) Joninių vainikas. Pasitinkant trumpiausią metų naktį, jis bus baigtas pinti, padabintas, išmatuotas ir pademonstruotas visai Lietuvai.

Joninių linksmybių Šventojoje bus ir daugiau: Kopų gatvės muzikos fiesta ir geros nuotaikos eisena, senosios Joninių apeigos Žemaičių Alkoje, laužai ant vandens, tradiciniai liaudiški Joninių žaidimai, paparčio žiedo paieškos ir kitos atrakcijos lauks visų, kurie šį savaitgalį nutars švęsti Šventojoje.

Unikalioje vietoje, už beždžionių tilto, kur matyti jūra, senojo tilto poliai bei Šventosios upės vingis, bus įrengta ir scena. Koncerto metu vienas kitą keis, gerą nuotaiką dovanos ir linkėjimus Šventajai bei visiems kurorto svečiams siųs žinomi Lietuvos atlikėjai: Vytautas Šiškauskas, Romas Dabrauskas, Simonas Donskovas, Birutė Petrikytė, Stasys Liupkevičius ir grupė „Kaprizas“, Aleksandras Makejevas, Mindaugas Rojus, latvių kolektyvas „Rutsava“, „Diemedis“ (Suvalkija) bei Palangos kolektyvai „Bočiai“ ir „Banguolis“. Koncerto vedėjai – Eglė Daugėlaitė ir Nerijus Stasiulis.

Nėra geresnės vietos sutikti Jonines, nei Šventojoje, Lietuvos Joninių sostinėje!

Joninių Šventojoje (birželio 22 – 24 d.) programa 

Šventoji – Lietuvos Joninių sostinė

BIRŽELIO 22 d.

12 val. – rekordinio Joninių vainiko pynimo pradžia Šventosios centre, prie “Eldijos”.

18 val. – Rasos šventė ant Žemaičių Alkos. Kupoliavimas, burtai, ugnies ritualai ir Saulės palydėjimas.

19 val. – geros nuotaikos eisena Šventosios gatvėmis.

KONCERTAI:

Kavinėje ,,Paršelio Rojus” – grupė ,,KRAFT” su baronu fon Paršeliu ir jo draugais.

Pramogų centre ,,Titanikas” – MIA ir M. Jampolskis su Irūna.

Smuklėje ,,Vikingas” – ,,Lietuvos balso” finalininkės Kristina Jurevičiūtė ir Jovita Vaicekauskaitė.

Kavinėje ,,Galera” – grupė ,,METRONOMAS”.

BIRŽELIO 23 d.

14-20 val. – tradiciniai Joninių žaidimai. Joninių sostinės JONO ir JANINOS rinkimai. Rekordinio vainiko pynimas.

20-01 val. – ŠVENTINIS JONINIŲ KONCERTAS prie beždžionių tilto. Dalyvauja: Vytautas Šiškauskas, Romas Dabrauskas, Simonas Donskovas, Birutė Petrikytė, Stasys Liupkevičius ir grupė „Kaprizas“, Aleksandras Makejevas ir grupė, Mindaugas Rojus, „Diemedis“ (Suvalkija) bei Palangos kolektyvai „Bočiai“ ir „Banguolis“. Koncerto vedėjai – Eglė Daugėlaitė ir Nerijus Stasiulis.

22 val. – Palangos miesto vadovų ir svečių sveikinimas Joninių sostinės valdžios regalijų perdavimas JONUI ir JANINAI.  Rekordinio vainiko pristatymas. Prie beždžionių tilto.

24 val. – laužai, vainikų leidimas į upę, pirotechnikos reginys. Prie beždžionių tilto.

BIRŽELIO 24 d.

21.15 val. – laidos iš Šventosios Joninių transliacija per LRT.

Jurgita Vanagė, Palangos miesto savivaldybės mero patarėja

 

 

Etninė kultūra ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra