Jonas Paulius II: kardinoliška garbė, kuria paženklintas Vilniaus arkivyskupas Bačkis, tenka visai Lietuvos Bažnyčiai

Autorius: Data: 2011-02-25 , 15:17 Spausdinti

Jonas Paulius II: kardinoliška garbė, kuria paženklintas Vilniaus arkivyskupas Bačkis, tenka visai Lietuvos Bažnyčiai

Prieš dešimt metų popiežius Jonas Paulius II paskyrė kardinolu Lietuvos sostinės Vilniaus arkivyskupą Audrį Juozą Bačkį. Paskyrimo konsistorija įvyko Vatikane 2001 metų vasario 21 dieną.

Popiežius tą kartą paskyrė iš viso 44 kardinolus, jiems uždėjo raudonus kardinolų biretus ir įteikė garbingojo paskyrimo pergamentą, o kitą dieną per iškilimas Mišias užmovė jiems kardinolo žiedą. Pasibaigus iškilmėms popiežius visus naujus kardinolus su juos lydinčiais asmenimis priėmė audiencijoje, pasakė kalbą ir įvairiomis kalbomis, taip pat lietuviškai, sveikino dalyvius.

Jonas Paulius II, kuris daugelį kartą yra kalbėjęs lietuviams ne per vertėją, o tiesiogiai, lietuvių kalba, ir į kardinolą Bačkį bei jį iškilmėje lydėjusius asmenis kreipėsi lietuviškai. Garbingasis Jonas Paulius II, kuris po poros mėnesių bus paskelbtas palaimintuoju, 2001 metais jau buvo ryškiai paženklintas Parkinsono ligos, pontifikato pabaigoje visai atėmusios jam balsą. Nepaisant sunkumo kalbėti, Jonas Paulius II 2001 metų vasario 23 dieną trumpame pasisakyme pasakė daug reikšmingų žodžių:

Su meile taip pat kreipiuosi į jus, brangūs tikintieji iš Lietuvos, pagerbiančius savo iškilų atstovą paženklintą kardinoliška garbe. Ta garbė tenka visai Bažnyčiai, esančiai Lietuvoje, už ištikimybę Kristui, kuri pareikalavo didelės kainos komunistinio valdymo metais. Būkite ištvermingi Evangelijos meilėje ir vieningi su savo ganytojais. Telydi jus Dievo globa, kurios nuolat prašau savo maldose.

www.radiovaticana.org/lt

Nuotraukoje: Kard. A. J. Bačkis

Vatikanas , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra