Jei prireiks – ginsime vėl!

Autorius: Data: 2014-01-10 , 12:08 Spausdinti

Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai Vilniaus televizijos bokšte prasidės sausio 11 dieną 11 valandą piešinių parodos „Jei prireiks – ginsime vėl!“ atidarymu. Ebru technika vaikų sukurtus piešinius profesionalių dailininkų potėpiai pavertė išskirtiniais kūriniais, menančiais istorinius 1991-ųjų įvykius. Jie bus eksponuojami prie muziejinės ekspozicijos Sausio 13-osios aukoms atminti.

VšĮ „Meda Project“ dar vasarą pakvietė vaikus į Kuršių Nerijos nacionaliniame parke įsikūrusias Ebru meno dirbtuves. Įmonės vadovė Eglė Veršninienė pasakojo mažiesiems apie lietuvių kovas už laisvę, klausinėjo, ką jie apie tai žino ir kaip tai supranta, ir pamokė kurti piešinius ant vandens su jūrų dumbliais. Darbus užbaigti vaikams padėjo dailininkai Jurga Koscovienė, Darius Tamkevičius, Raimundas Lamsaitis.

„Menas turi ypatingą galią. Mes įgyvendinome idėją suburti skirtingas kartas, perduoti vaikams meninę ir istorinę patirtį. Visi kūriniai – tai 1991 metų kovų už laisvę atminties įamžinimas“, – sako VšĮ „Meda Project“ direktorė Eglė Veršninienė.

Parodos atidaryme dalyvaus ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mechanizuotosios brigados „Geležinis vilkas“ Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 3 pėstininkų kuopos vadas Gediminas Ališauskas. Jis pasikalbės su vaikais apie Sausio 13-osios įvykius, drauge aplankys Vilniaus televizijos bokšto gynėjų žuvimo vietas.

Vaikų piešinių eksponavimas Vilniaus televizijos bokšte tampa gražia tradicija. Prieš metus čia buvo atidaryta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro drauge su Švietimo ir mokslo ministerija rengiamo konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių paroda.

Telecentras kviečia pasigrožėti vaikų kūriniais bei dalyvauti kituose Sausio 13-osios minėjimo renginiuose.

23-iojo tarptautinio pagarbos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“ startas numatytas sausio 11 dieną 12 val. prie Vilniaus Antakalnio kapinių, finišas – prie Vilniaus televizijos bokšto apie 13.30 val.

Sausio 12 d. 17 val. prie Vilniaus TV bokšto prasidės Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginys, bus uždegtas atminties laužas. Nuo 17.30 val. Vilniaus televizijos bokšto konferencijų salėje vyks atminties valanda „Nerimo mintys“ (poezijos skaitymai).
 

Gintarė Rimkuvienė, AB Lietuvos radijo ir televizijos centro komunikacijos vadovė

Sausio 13-oji , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra