Jei Jūs norite antro Sąjūdžio, premjere, Jūs jį turėsite!

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Teisininkas Kęstutis Čilinskas šiandien, 2009 m. spalio 28 d., kreipėsi į Ministrą Pirmininką, ragindamas nekriminalizuoti valdžios.
 
„Šiandien, kai Jūs pradėjote girti ir kviesti į politinę koaliciją Darbo partiją ir jos lyderius, galima konstatuoti kriminalinės oligarchinės valdžios įsigalėjimą. Kritiškai apie šiuos politikus kalbėjote prieš du metus, ragindamas mane eiti rinkimuose į laisvą Seimo nario vietą prieš Rusijoje nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantį V. Uspaskich. Metus išdirbęs Seime, matydamas kaip Jūs kartu su tuometiniu premjeru G. Kirkilu rūpinatės LEO sandoriu ir „Maxima“ savininkų interesais, supratau, kad anksčiau ar vėliau ištiesite ranką V. Uspaskichui, kuris yra oligarchinės sistemos pradininkas“ – teigia K. Čilinskas. Oligarchija legalizavosi 2 000–aisiais, kai į Seimą atėjo V. Uspaskich ir kiti „bosai“ su kriminaliniu šleifu. Pirmoji jų iniciatyva buvo neteisėtai (kaip vėliau nustatė Konstitucinis Teismas) pašalinti iš pareigų Generalinį prokurorą. Už tai, kad šis, gindamas viešąjį interesą, pradėjo tokias stambias korupcijos, klastojimo, kontrabandos ir pinigų plovimo bylas, susijusias su V. Uspaskicho kontroliuojamu koncernu, kaip „Jangilos“ byla.
 
Pasak K. Čilinsko, nenuoširdžiai atrodo premjero susirūpinimas biudžeto lėšų gausinimu, jei jis pasirinko savo partneriu V. Uspaskich, kurio įmonės baustos ir kuris pats traukiamas baudžiamojon atsakomybėn už valstybei pavojingas finansines machinacijas. Tuo, teigia K. Čilinskas, Ministras Pirmininkas duoda visuomenei signalą: slėpkite nuo valstybės pajamas, mokėkite už darbą vokeliuose, klastokite buhalterinės apskaitos dokumentus, plaukite nusikalstamu būdu gautus pinigus, kurkite partijas, finansuojamas iš juodų pinigų – ir jūs būsite pakviesti valdyti šalį, kartu su TS–LKD vadovu A. Kubiliumi. Ar galima tikėtis, kad verslas noriai mokės mokesčius biudžetui, kurį skirstys finansiniais nusikaltimais įtariamų politikų komanda? – klausia teisininkas. Ketinimą ir pareiškimus apie koaliciją su baudžiamojon atsakomybėn traukiamais politikais jis vertina kaip nusikalstamumo, korupcinės veiklos ir teisinio nihilizmo skatinimą.
 
Siekiant išsaugoti nusikalstamą LEO sandorį ir išvengti atsakomybės, Ministrui Pirmininkui reikalinga V. Uspaskich parama, nes kitais politikais šiuo klausimu premjeras nepasitiki. Visuomenė nenurimsta, reikalauja, kad būtų panaikinti nusikalstami ir korupciniai sandoriai, kuriais UAB „NDX energija“ („Maxima“) savininkams iš esmės veltui buvo atiduotos daugelio milijardų litų vertės valstybinės elektros tiekimo sistemos ir jų duodamas pelnas. Dėl to buvo dirbtinai sukeltos elektros kainos, mūsų verslas, gyventojai ir valstybės biudžetas praranda didžiules lėšas. Išeitis iš krizės būtų grąžinti valstybei jos turtą, sumažinti elektros kainas. Dabar, K. Čilinsko teigimu, Vyriausybė rengiasi su „Maxima“ savininkais pasidalinti („likviduoti“) LEO bendrovę, nepanaikinus LEO sandorio. Tai reiškia, kad likvidatorius laikysis LEO sandoryje įrašyto valstybės įsipareigojimo atiduoti minėtiems privatiems savininkams 38,3 proc. valstybės kapitalo. Valstybė ir visuomenė pajus didžiulį finansinį smūgį. Vietoj to, kad panaikintų tą nusikalstamą sandorį, Vyriausybė ruošiasi jį vykdyti, t. y. apiplėšti valstybės finansus, o čia reikia valstybės finansų išplovime patyrusių politinių sąjungininkų. V. Uspaskich tam tinka. Jis ir dabar yra prokuratūros apkaltintas nusikalstamomis finansinėmis machinacijomis. Mainais už dalyvavimą koalicijoje, kuri gina korupcinį sandorį su UAB „NDX energija“, V. Uspaskich ir kiti partijos atstovai nebus nuteisti prokuratūros pradėtoje byloje. Pasak K.Čilinsko, Ministras Pirmininkas jau davė signalą teisėsaugai pareikšdamas, kad šiandien šios partijos vadovai yra dori žmonės. Tą turi įsidėmėti Generalinis prokuroras, kuris yra dabar valdančios koalicijos politikų rankose.
 
Vadinasi, į koaliciją atėjus V. Uspaskicho komandai, generalinis prokuroras bus priklausomas ir nuo politikų, kuriems prokuratūra yra pradėjusi baudžiamąjį procesą.
 
Tikras oligarchinis sandoris: V. Uspaskich Vyriausybei ir „Maxima“ savininkams padeda išsaugoti VST ir LEO sandorius, Darbo partijos ir TS–LKD koalicija padeda su pareigomis nesusitvarkančiam Generaliniam prokurorui išlikti poste, Generalinis prokuroras padeda V. Uspaskich išsisukti nuo baudžiamosios atsakomybės ir nereiškia teisme ieškinio dėl nusikalstamų VST ir LEO sandorių. Tuo pat metu LEO bendrovės likvidatorius Vilniuje, o gal Stokholmo arbitraže tyliai, remdamasis Vyriausybės, Generalinio prokuroro ir V. Uspaskich apgintu LEO sandoriu, atseikėja UAB NDX energija savininkams 38,3 proc. kelių milijardų litų vertės valstybinį energetinį kapitalą. Valstybė priartėja prie bankroto ir Vyriausybė eilinį kartą paragins Tautą suveržti diržus.
 
K. Čilinskas siūlo Ministrui pirmininkui atsisakyti tokių valdžios kriminalizavimo planų ir kuo greičiau Vyriausybės vardu kreiptis į teismą dėl VST privatizavimo ir LEO sandorių pripažinimo negaliojančiais, sumažinti vardan UAB NDX energija pelno padidintus elektros energijos pardavimo įkainius.
 
„O gal Jūs laukiate, kol sukils antroji sąjūdžio banga – dabar prieš oligarchinę valdymo sistemą? Jeigu Jūs norite tokio antioligarchinio sąjūdžio, premjere, Jūs jį turėsite!“, – patikina K. Čilinskas.
 
„Mes norime elementarios pagarbos žmogaus teisėms ir Konstitucijai, norime gyventi ne melu (dabar tai vadinama „viešaisiais ryšiais“) pertekusioje oligarchinėje valstybėje, o demokratinėje respublikoje, kurioje valdžia tarnauja žmonėms, o ne oligarchams. Tokių piliečių skaičius auga, buriasi į Jungtinį demokratinį judėjimą. Jums tai praneša spec. tarnybos, kurias dabar orientuojate ne stambios korupcijos ir valstybės turto grobimo aferoms tirti, o persekioti piliečius, bandančius priešintis toms aferoms. Bet įbauginti Tautos nepavyks!“, – baigia savo kreipimąsi K. Čilinskas.
 
Demokratija.eu informacija
 
Nuotraukoje: Teisininkas K. Čilinskas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra