JAV ir Lietuvos bendras pareiškimas dėl bendradarbiavimo energetinio saugumo srityje

Autorius: Data: 2011-07-01, 15:31 Spausdinti

Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė dar kartą patvirtina savo tvirtą dvišalę partnerystę ir glaudų bendradarbiavimą, įsipareigoja stiprinti energetinį saugumą ir dėti pastangas siekiant energetikos išteklių diversifikavimo Baltijos jūros regione.

Lietuva ėmėsi vadovaujamo vaidmens skatindama regioninį energetinio saugumo bendradarbiavimą, imdamasi kelių pagrindinių energetikos išteklių diversifikavimo ir energetikos rinkos liberalizavimo iniciatyvų,  tarp kurių pirmiausia  paminėtini regioninės atominės elektrinės, suskystintų gamtinių dujų  tiekimo naujų galimybių ir  elektros jungčių Baltijos regione projektai. Lietuva taip pat išsiveržė į lyderių gretas įgyvendindama Europos Sąjungos trečiąjį energetikos paketą.

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Lietuva pripažįsta, kad labai svarbūs yra bendri regiono interesai didinti energijos vartojimo efektyvumą ir diversifikuoti energijos šaltinius, plėtoti švarius, saugius ir tvarius energijos šaltinius: atominę energiją, suskystintas gamtines dujas, vietinius skalūninės kilmės naftos ir dujų telkinius ir atsinaujinančius energijos šaltinius. Abi šalys pabrėžia, kad svarbu laikytis Tatenos branduolinės saugos standartų ir tarptautinių branduolinės saugos įsipareigojimų, taip pat Branduolinės saugos konvencijos nuostatų.

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Lietuva suvokia, kad vietinių  skalūninės kilmės naftos ir dujų telkinių panaudojimo galimybės ateityje yra daug žadančios ir kad šiuos išteklius reikia išplėtoti ir panaudoti aplinkai nekenksmingu būdu. 2010 m. rugpjūčio mėn. Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų atstovai dalyvavo Pasaulinėje skalūnų dujų iniciatyvos konferencijoje Vašingtone. Mes tikimės, kad ir toliau bendradarbiausime skalūnų dujų gavybos srityje. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir šalies įmonės išsamiai tiria  skalūninės kilmės naftos ir dujų telkinių panaudojimo Lietuvoje galimybes.

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Lietuva ketina dirbti kartu, siekdamos skatinti saugų ir stabilų energijos išteklių naudojimą ir energetikos projektų plėtrą, kas užtikrintų energetikos išteklių diversifikaciją ir energetikos rinkos liberalizavimą. Abi šalys ketina numatyti galimybes toliau stiprinti bendradarbiavimą ir prekybą, skatinti investicijas energetikos sektoriuje. Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė džiaugiasi, kad JAV įmonės  ketina dalyvauti įgyvendinant šiuos svarbius projektus.

Spaudos tarnyba

Lietuva - JAV , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra