JAV ambasadoje apdovanoti Afganistane tarnavę Lietuvos kariai

Autorius: Data: 2012-01-23 , 14:03 Spausdinti

2012 m. sausio 20 d. JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse apdovanojo 15 Afganistane tarnavusių Lietuvos karių.

Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Almantas Leika, Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis.

Lietuvos kariams, taip pat kartu tarnavusiems Viešojo saugumo tarnybos atstovams Pensilvanijos gubernatoriaus ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos adjutanto generolo vardu įteikti Pensilvanijos padėkos medaliai. Medaliais apdovanoti dvi Lietuvos karių grupės, tarnavusios Afganistane nuo 2010 m. spalio iki 2011 m. balandžio mėnesio ir nuo 2011 m. gegužės iki lapkričio mėnesio. Kartu su kariais iš Pensilvanijos jie tarnavo Policijos operacinėje mokymo ir sąveikos grupėje (POMLT). Veikdami kartu Lietuvos ir JAV kariai parengė daugiau nei 1 tūkst. Afganistano nacionalinės policijos pareigūnų.

Pirmajai jungtinei 20-ies karių grupei vadovavo Lietuvos majoras Vidmantas Žilakauskas ir kpt. Petras Puleikis. Tai buvo pirmas kartas, kai JAV kariams vadovavo užsieniečiai. POMLT grupės tikslas buvo sustiprinti darbo santykius su Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupe ir Afganistano nacionalinės policijos pajėgomis.

Antrosios POMLT operacijos metu, vadovaujamai Lietuvos pulkininko leitenanto Sauliaus Gurausko, buvo įvykdyta daugiau nei 200 kovinių operacijų. Abi POMLT operacijos buvo sėkmingos – nebuvo prarasta nė viena gyvybė ar įranga. Pasak Pensivanijos nacionalinės gvardijos generolo majoro Wesley Craigo, visaapimančią šios misijos sėkmę lėmė nepriekaištingas Lietuvių karių užduočių vykdymas ir pasirengimas, vadovaujant Lietuvos vadams.

„JAV vyriausybė ir Amerikos žmonės yra nuoširdžiai dėkingi Lietuvos kariams už šį reikšmingą darbą ir bendradarbiavimą tokiose svarbiose programose kaip POMLT ir apsikritai dalyvavimą karinėse operacijose Afganistane. Džiaugiamės, kad šiuos puikius santykius galėsime tęsti ir ateityje“, – sakė Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė A. E. Derse.

Parengta pagal JAV ambasados informaciją

JAV ambasados nuotr.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

www.kam.lt

Lietuva - JAV , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra