Jaunųjų šaulių stovykloje Tauragės rajone – ir Ukrainos Maidano kovotojų vaikai

Autorius: Data: 2014-08-20 , 10:16 Spausdinti

Stovykloje su lietuvaičiais ilsėsis ir pramogaus 15 įvairaus amžiaus Ukrainos kariškių vaikų. Renaldo Malycho nuotrauka.

Vakar Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotame pėstininkų batalione buvo atidaryta Tauragės apskrities 7-osios šaulių rinktinės jaunųjų šaulių organizuojama stovykla vaikams ir jaunimui. Stovykloje poilsiaus ir 15 vaikų iš Ukrainos.

Kaip po stovyklos atidarymo „Tauragės kurjeriui“ sakė vaikus į Lietuvą atlydėjusi ukrainietė savanorė Oksana Zakharchuk, vaikams tai proga ištrūkti nuo šiuo metu Ukrainoje vyraujančių slogių nuotaikų. Kartu su vaikais iš Tauragės rajono stovyklausiantys ukrainiečiai – Kijeve vykusių kautynių metu sužeistų karių vaikai. Kariškiai po vasario mėnesį Maidano aikštėje vykusių susirėmimų jau pagiję ir leidžia laiką kartu su savo šeimomis.

Į Tauragės Sakalinės miškuose įsikūrusį batalioną jų vaikus atvežė lietuvaičiai – judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ atstovai. Kaip sakė stovyklos atidaryme dalyvavęs jų narys Haroldas Dublys, draugystė su ukrainiečių šeimomis užsimezgė pradėjus bendradarbiauti su savanorių ukrainiečių organizacija „Iniciatyva E plius“, kurios narė yra Oksana. Lietuvaičiai renka paramą ir perduoda ją savanoriams Ukrainoje. Pasak Oksanos, organizacijos, kuriai ji atstovauja, nariai rūpinasi susirėmimų Ukrainoje metu sužeistais civiliais ir kariais. Už suaukotas lėšas perka jiems vaistų, higienos reikmenų. Moteriai ligoninėse teko slaugyti apie 200 asmenų. Pasak savanorės, nė vienas už Ukrainą kovojęs sužeistasis nesigaili dalyvavęs kovose su teroristais.

– Kuo mums sunkiau, tuo visi tampame vieningesni, – sakė ukrainietė. – Kaip matėte (kalbama apie stovyklos atidarymo ceremoniją, – aut.past. ), pilietiškumą stipriai jaučia ir vaikai. Jei kas tarstelės ar šūktelės „Šlovė Ukrainai“, vaikai kaip mat atsilieps: „Šlovė didvyriams!“.

Vaikai stovyklos metu vyks į ekskursijas, bus rengiamas žygis baidarėmis. Šiemet tai 4-oji  Tauragės jaunųjų šaulių organizuojama stovykla vaikams, joje – apie 100 vaikų. Vaikų ir jaunimo stovyklas finansuoja Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija.

kurjeris.lt

Lietuva - Ukraina , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra