Jaunųjų šaulių rikiuotė

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Naktinės pratybos: kaskart vis labiau tobulėjama

Prieš trejus metus dalyvavau pirmajame Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-ajai rinktinei priskirtos Šalčininkų 11 kuopos vado Emanto Tamulyno rengiamame žygyje. Tai buvo dienos iškyla su maskavimosi gamtoje elementais.

Po metų gėriau arbatą prie laužo žiemą – miške jaunieji šauliai mokėsi statyti priedangas, kasti apkasus ir slėptuves sniege.

Praėjusią žiemą buvo tikras išbandymas – naktinės pratybos miške spaudžiant 18 laipsnių šalčiui. Keltą valandų ir aš šalau su jaunaisiais šauliais.

Praėjusią savaitę vyko naktinės pratybos netoli Šalčininkų esančiame Kaniūkų miške. Dviejų besivaržančių būrių vadai Vytautas Tamulynas ir Arnoldas Sevetickis (abu Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos gimnazistai) rikiavo savo „kariaunas“, tyliai aiškino naktinės žvalgybos niuansus.

11 kuopos vadas Eimantas Tamulynas papasakojo, kad per trejus metus kuopa iš negausaus entuziastų būrelio išaugo iki pakankamai solidaus darinio. Vien šįmet kuopą papildė jaunieji šauliai iš Kalesninkų, Baltosios Vokės, o iš viso Šalčininkų krašte yra jaunųjų šaulių grupės Poškonyse, Dieveniškėse „Ryto“ vidurinėje mokykloje bei verslo ir technologijos mokykloje, Turgeliuose, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje, Eišiškėse, Vilniaus rajono Rudaminos „Ryto“ gimnazijoje, Juodšiliuose, Vilniaus A. Vienuolio pagrindinėje mokykloje.

Kalesnininkų jaunieji šauliai vadovaujami kūno kultūros mokytojo Ivano Sankovskio atvažiavo į pratybas… ir temstant turėjo išvažiuoti namo. Buvo suprantamas jaunuolių nenoras palikti mišką, degančius laužus, naktiniams taktikos veiksmams besiruošiančius bendraamžius. Vadovo žodis buvo galutinis – tokiam išbandymui buvo ne visai pasirengta. Vadovas lyg atsiprašydamas aiškino, kad jaunimas į šaulių sąjungą stojo visai neseniai, jaunuolių entuziazmas beribis, apie Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių rinktinės 11 kuopos vado Emanto Tamulyno rengiamus žygius ir pratybas garsas yra toli už rajono ribų pasklidęs, tai ir į šias naktines pratybas buvo veržiamasi karštai. Pasak mokytojo I.Sankovskio, patirties stoka ateity išeis į naudą. Ir tegul kalesninkiečių jaunuolių, sėdančių į autobusiuką, nuotaika buvo nekokia, tačiau jie gali tvirtai paliudyti – tie, kurie liko miške iki ryto turėjo gerą laiką ir reškučias įspūdžių.

Jaunųjų šaulių vadovės Renata Kalinauskaitė iš Turgelių vidurinės mokyklos ir Alina Gudanec iš Vilniaus rajono Rudaminos „Ryto“ gimnazijos su savo negausiomis šaulių „pajėgomis“ taip pat iki ryto dalyvavo pratybose ir neslėpė entuziazmo bei noro vėl ir vėl rengti panašius valios, ištvermės, sumanumo žygius.

Man buvo malonu paspausti tvirtą Arnoldo Tubelevičiaus delną. Dar pernai jis buvo gimnazistas ir dalyvavo kuopos veikloje, o šį sykį jis jaunuosius šaulius aplankė kaip būsimas kariškis. Arnoldas neslėpė savo ketinimų ateitį susaistyti su Lietuvos kariuomene ir svajonė išsipildė. Šiam patriotiniam apsisprendimui didžiausią įtaką padarė dalyvavimas šaulių kuopos veikloje.

Autoriaus nuotr.

Nuotraukose:

1. 
Naktinės pratybos greit prasidės – atvangos minutė
2. Paskutiniai paaiškinimai prieš nakties užduotis
3. Du bičiuliai – Arnoldas Savetickis (kairėje) dar gimnazistas, o jo bičiulis Arnoldas Tubelevičius jau kariūnas
4. Ginklai mediniai, o nuotaika – pati rimčiausia

Voruta. – 2010, lapkr. 6, nr. 21 (711), p. 3.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra