Jaunųjų šaulių dainos ir meilė Tėvynei sklido po Poškonių apylinkes stovykloje „LEDONEŠIS 2018“

Autorius: Data: 2018-03-23 , 11:52 Spausdinti

Jaunųjų šaulių dainos ir meilė Tėvynei sklido po Poškonių apylinkes stovykloje „LEDONEŠIS 2018“

b.v.p. Kasparas ŽUKAUSKAS, Šalčininkų 1011 – osios šaulių kuopos S5 skyrius, www.voruta.lt

2018 m. kovo 16/18 d. Šalčininkų 1011-oji šaulių kuopa, drauge su „Nepriklausomybės kovų“ 1007-ąja šaulių kuopa, dalyvavo trumpalaikėje stovykloje Šalčininkų r. Poškonių pagrindinėje mokykloje. Šios stovyklos pavadinimas „LEDONEŠIS 2018“ labai atitiko ir stovyklos metu buvusį saulėtą, bet vis dar vėjuotą ir vėsų pavasarį.


Pirmąją dieną atvykusius šaulius su plačia šypsena sveikino kuopos vadas vrš. Eimantas Tamulynas (kuris ir vadovavo stovyklai), prie kuopos vado sveikinimų prisidėjo ir kiti vadovai. Jaunesniųjų šaulių veiduose buvo galima įžvelgti, kokia energija trykšta iš jaunųjų patriotų, o kiek vyresni jaunieji šauliai atvyko rimtesniais veidais, tačiau taip pat trykštantys energija ir noru išmokti naujų dalykų. Visiems išsirikiavus, trumpalaikė stovykla buvo atidaryta tradiciniais kuopos vado sveikinimo žodžiais, o vėliau šauliai buvo suskirstyti būriais ir nuvesti į jiems skirtas patalpas. Po vakarienės šauliai, išsirikiavę ir sočiai pavalgę, turėjo porą trumpų paskaitėlių apie topografiją ir kitas orientacines priemones, o vėliau jaunesni šauliai iškeliavo į trumputį žygį po Poškonių apylinkes. Vyresni šauliai, vadovaujami karių savanorių gr. Sauliaus Bagdono, gr. Žygimanto Solovjovo ir. j. eil. Edvino Us, praktiškai mokėsi orientavimosi ir kitų prisitaikymo ypatumų gamtos sąlygomis. Apsižvalgę, pasivaikščioję ir prisikaupę naujų žinių visi grįžo į mokyklą ir laukė ateinančios dienos, kuri pranašavo būti intensyvi ir pilna įspūdžių.

Antrąją dieną, atsikėlus ir papusryčiavus, jaunuosius šaulius auditorijoje pasitiko Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo prie LR KAM lektorius Rokas Jašinskas, kuris dėstė paskaitą apie pilietiškumą. Visi aktyviai dalyvavo ir atsakinėjo į pateiktus klausimus, žinių buvo pasisemta. Po paskaitos visi drauge papietavo ir išėjo į mišką mokytis bei žaisti įvairius vadovų paruoštus žaidimus. Nors ir pūtė žvarbus vėjas, tačiau jaunųjų šaulių tai ne gąsdino, o kaip tik motyvavo užsiimti aktyvia veikla. Vadovai stovyklautojus supažindino su dūminėmis užsklandomis, o paskui jaunieji šauliai rungėsi laužų įžiebimo ir virvės traukimo rungtyse. Grįžę iš miško jaunieji šauliai turėjo viktoriną apie Lietuvos kariuomenę, ją vedė b. v. Tomas Bagdanavičius ir vyr. ltn. dr. Vidmantas Petras Kuprevičius. Po viktorinos, jaunųjų šaulių prašymu, kariai savanoriai gr. Saulius Bagdono ir gr. Žygimanto Solovjovo papasakojo apie misijas Afganistane. Pavalgę vakarienę, visi stovyklos dalyviai ir vadovai, vadovaujant ir akomponuojant b. v. Vytautui Latonui, traukė patriotiškas dainas. „Net už širdies griebia, kaip gražiai traukia mūsų šauliukai“ – laimingas gyrė jaunuosius šaulius kuopos vadas. Po garsių ir audringų dainų b. v. Tomas Bagdanavičius ir b. v. p. Kasparas Žukauskas trumpai paklausinėjo stovyklautojus kaip jie jaučiasi stovykloje. „Malonu čia būti, veiklos netrūksta, o ir kiti draugiški labai“ – minėjo vienas iš jaunesniųjų šaulių. „Labai smagu, net nesinori namo važiuoti“ – pritarė draugui ir vyresni šauliai. Po trumpos pertraukos buvo žiūrimas filmas apie 1941 m. birželio 23 d. sukilimą, o po filmo visi sugulė naktinio poilsio.


Paskutinį rytą pavargę, bet su plačiomis šypsenomis susirinko visus savo daiktus, susitvarkę išsirikiavo pirmame mokyklos aukšte, kur kuopos vadas vrš. Eimantas Tamulynas tarė atsisveikinimo žodžius, apdovanojo labiausiai pasižymėjusius, paragino ir toliau aktyviai dalyvauti šauliškoje veikloje ir stovyklos uždarymo pabaigai sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas, po jo buvo susirinkta bendrai nuotraukai mokyklos kieme, Vyčio vėliavos fone. Taip pavargę, bet laimingi jaunieji šauliai, prisisėmę naujų įspūdžių ir žinių, iškeliavo namo.

Štai tokia buvo ši mūsų stovykla. Reiškiame gilią padėką Lietuvos šaulių sąjungos ir 10-osios šaulių rinktinės vadovybėms. Na, o mūsų dar laukia daug veiklų artimoje ateityje.

Linkime gražių ir šviesių artėjančių šv. Velykų!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra