Jaunųjų menininkų koncertų ciklą vainikuos – trakietė smuikininkė Katažyna Narkevič

Autorius: Data: 2015-10-07 , 13:16 Spausdinti

Jaunųjų menininkų koncertų ciklą vainikuos – trakietė smuikininkė Katažyna Narkevič

Š. m. rugsėjo 18 d. Užutrakio dvare prasidėjęs ir jau tradiciniu tapęs jaunuosius menininkus pristatantis koncertų ciklas „Iuvenes art“ kviečia į paskutiniuosius šių metų koncertus. Spalio 9 d. į Užutrakio dvarą ir spalio 11 d. į Birštono kurhauzą kvies itin gerai Trakų rajone pažįstama – čia gimusi ir užaugusi – smuikininkė Katažyna Narkevič. Šiuo metu ir jau kurį laiką Vokietijoje, Liubeko muzikos akademijoje studijuojanti muzikantė kviečia nepraleisti paskutinės progos sudalyvauti „Iuvenes art“ renginiuose.

Šį savaitgalį Trakuose ir Birštone pasirodysianti smuikininkė K. Narkevič pirmuosius savo žingsnius žengė būtent čia, Trakų rajone, kasdien varstydama Trakų meno mokyklos, smuiko mokytojos Nijolės Kačinauskienės klasės duris. Smuikiinkė prisimena, kad šiuo intrumentu ji pradėjo groti pastūmėta tuo metu fortepijonu grojusios sesers Karolinos – laimėjo smalsumas ir noras neatsilikti. Smalsumas, o vėliau ir noras tapti profesionalia muzikante ją privedė prie Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos (Daivos Gailiūnaitės smuiko klasė) bei prie Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (prof. Undinės Jagėlaitės-Lipinaitienės smuiko klasė) durų.

Šiandien Katažyna – Liubeko muzikos akademijos studentė, savo žinias gilinanti profesoriaus H. Müller klasėje. Smuikininkė teigė nesigailinti pasirinkus studijas čia, Vokietijoje. Juo labiau, jog K. Narkevič tenka groti Liubeko filharmonijos orkestre, kur pavyksta kažkiek užsidirbti ir taip padengti studijų išlaidas. O kur pasirinkto miesto grožis – marcipanų sostine laikomas Liubekas garsėja gilia istorija bei įspūdinga architektūra.

K. Narkevič savo žinias taip pat tobulino Lietuvoje ir užsienyje organizuotuose meistriškumo kursuose, kuriuos vedė tokie profesoriai kaip P. Munteanu, P. Berman, P. Vernikov, D. Schwarzberg ir kt. Smuikininkė yra tapusi daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureate. Tačiau kaip teigė pati K. Narkevič, geriausias laimėjimas jai – pasiruošimas. Tad ji yra įsitikinus, kad visi šie konkursai jai padėjo įgyti profesionalumo, daugiau sceninės patirties bei praplėtė jos muzikinį akiratį.

K. Narevič koncertuos drauge su pianistu, Karalienės Mortos premijos laureatu – Kšištof Markevič.

 

2015 m. spalio 9 d. 18:30 val.Užutrakio dvaro sodyba (Trakų r.)
2015 m. spalio 11 d. 16:00 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)

 

* KONCERTAI NEMOKAMI

Organizatorius: Trakų krašto vietos veiklos grupė

Koncertų ciklą remia: Trakų rajono savivaldybė,  UAB „Vilsida“

 

 

„Iuvenes art“ atstovė spaudai

Evelina KISLYCH

Naujienos Renginiai Trakai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra