Jaunųjų meistrų užmojuose – tradicinių lietuvių amatų atgimimas

Autorius: Data: 2015-06-04 , 16:45 Spausdinti

Net 60 talentingų jaunųjų tradicinės liaudies dailės kūrėjų 2015 m. birželio 3 d. 13 val. susirinko Alytaus kultūros ir komunikacijos centre – vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ respublikinės parodos uždarymas ir laureatų apdovanojimai.

Lietuvoje esama nemažai vaikų ir jaunuolių, besidominčių senaisiais dailiaisiais amatais, bei puikių pedagogų – mokytojų, įvairių būrelių, klubų vadovų, kurie puikiai moko tradicinių technologijų. Ypač mažuose miesteliuose auga daug talentingų vaikų, kurių kūriniuose – margučiuose, šiaudų soduose, medžio drožiniuose bei audiniuose – ryškiai atsispindi vietos tradicijos, ne mažiau įdomios ir jų šiuolaikiškos liaudiškų dirbinių interpretacijos. Stebina ir kai kurių jaunųjų meistrų užmojai sukurti sudėtingų dirbinių kolekcijas – skulptūras, siuvinėtus darbus, papuošalus, net drabužių komplektus.

Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamas konkursas „Sidabro vainikėlis“ vyksta jau trečiąjį kartą, tad jau galima kalbėti apie ryškėjančias tendencijas. Pirmiausia – regioniškumą. Tradiciškai Telšių regiono atrankoje daugiausia medžio drožybos – kaukių ir skulptūrų. Vilniuje ir šiais metais atrinktos verbų rišėjos. Tauragės regioninėje atrankoje, kurios geografija apima taip pat ir pajūrį, eksponuota bent kelių autorių delmonų kolekcija. Keramikos dirbiniai, karpiniai, tekstilė būdinga kiekvienam regionui.

Ypatingas dalyvių dėmesys šiemet krypo į sodų rišimą. Kone visuose regionuose atsirado bent po 2 autorius, komisijos atrankai pateikusius įvairiomis medžiagomis suvertų sodų – nuo nedidukų, tradicinės formos iki įspūdingų apimčių vestuvinio sodo.

,,Sidabro vainikėlio“ parodų ciklas sumanytas tam, kad talentingi vaikai ir jaunuoliai, besidomintys liaudies daile, galėtų visuomenei parodyti savo darbus. Jaunieji kūrėjai ne tik varžosi dėl geriausiųjų vardo, simbolinių ,,Sidabro vainikėlio“ prizų, bet ir yra skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius.

Kultūra ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra