Jaunųjų istorikų konkursas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos Karalystės 750 metų jubiliejaus dienomis susumuoti JAV lietuvių bendruomenės Kultūros tarybos ir Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ skelbto jaunųjų istorikų darbų konkurso rezultatai. Konkurso mecenatas dr.Jonas Adomavičius iš JAV.
Lietuvių katalikų mokslo akademijos salėje dalyvaujant JAV lietuvių bendruomenės Kultūros tarybos pirmininkei Marijai Remienei paskelbti ir apdovanoti konkurso dalyviai.
Geriausiu pripažintas Lietuvos istorijos instituto darbuotojo Tomo Baranausko konkursinis darbas „Kur buvo karūnuotas Mindaugas?“ („Voruta“, nr.13 (535)). Pasak istorikės dr. Rūtos Kuncienės, „Tomas Baranauskas visuomet patraukia savo drąsiu, originaliu minčių dėstymu, plačiu šaltinių panaudojimu ir drąsiu jų aiškinimu. Jis nuolat ieško ir iškelia naujų versijų, jas pagrindžia. Jo konkursinį rašinį, kaip, beje, visus kitus jo straipsnius, yra įdomu skaityti ne tik istorikui, bet ir tautos istorija bei kultūra besidominčiam skaitytojui“.
Pažymėtas ir Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto istorijos katedros trečio kurso studento Vytauto Jankausko darbas „Krikščionybė karaliaus Mindaugo aplinkoje (1253-1263 metais)“.
Paskatintas Molėtų r. Giedraičių A. Jaroševičiaus vidurinės mokyklos 10 klasės mokinio Vytenio Jakimavičiaus darbas „Mindaugas ir jo reikšmė Lietuvos istorijoje“.
Dr. R. Kuncienės nuomone, „rašinys teikia vilčių, kad Vytenio vardą matysime ateities istorikų leidiniuose“.
Taip pat pažymėtas Kauno Vytauto Didžiojo universiteto studentės Dovilės Norbutaitės darbas „Mindaugas ir jo reikšmė Lietuvos istorijoje“. Dovilė studijuoja edukologiją ir domisi istorija.
Visiems konkurso dalyviams, kurių rašiniai pažymėti, Marija Remienė įteikė konkurso mecenato dr. Jono Adomavičiaus finansinę paramą. Savo kalboje pažymėjo, kad pirmasis jaunųjų istorikų darbų konkursas tebūnie gera tolesnių moksleivių ir studentų darbų, jų domėjimosi mūsų tėvynės Lietuvos istorija ir karaliumi Mindaugu pradžia. O jų labai reikia, nes Lietuvos istorijos pažinimas ir populiarinimas dar tik prasideda.
Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ steigėjas, leidėjas ir vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius tikisi, kad tokie konkursai taps kasmetiniai ir jų dalyvių bus daugiau.

Voruta. – 2003, liep. 26, nr. 14 (536), p. 1.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra