Jaunimo užimtumui skatinti bus skiriama daugiau lėšų

Autorius: Data: 2013-04-17 , 16:06 Spausdinti

2013 m. balandžio 17 d. Vyriausybės posėdyje nuspręsta jaunimo užimtumo skatinimui skirti daugiau lėšų, kurias panaudojant didžiausias dėmesys bus skiriamas nedirbančiam, socialiai pažeidžiamam jaunimui, taip pat jaunų ir nekvalifikuotų bedarbių įtraukimui į darbo rinką.

Perskirsčius Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas naujai priemonei „Jaunimo užimtumo ir motyvacijos skatinimas“ bus skirta 8 mln. litų Europos socialinio fondo lėšų, dar 33,8 mln. litų padidintos lėšos „Ieškančių darbo asmenų integracijos į darbo rinką“ programai.

„Jaunimo užimtumo ir motyvacijos skatinimas“ – tai nauja priemonė, kuria siekiama ieškoti ir bendrauti su nedirbančiu ir socialiai pažeidžiamu jaunimu, nesikreipiančiu nei į Darbo biržą, nei į atvirus jaunimo centrus. Konsultantai sieks grąžinti jauną žmogų atgal į formaliojo švietimo sistemą, jei jis per anksti paliko ją, paskatinti įgyti profesiją, kuri padėtų užsidirbti, patarti, kur įgyti reikalingų įgūdžių, kaip užsiimti savanoriška veikla ir pan. Priemonę įgyvendins Jaunimo reikalų departamentas kartu su Lietuvos darbo birža.

„Ieškančių darbo asmenų integracijos į darbo rinką“ programą šiuo metu jau sėkmingai įgyvendina Lietuvos darbo birža. Tęstiniuose įvairios trukmės (nuo 12 iki 36 mėn.) projektuose Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamas bedarbių profesinis mokymas, įdarbinimas subsidijuojant, darbo įgūdžių įgijimas, viešieji darbai, darbo rotacija, teritorinis judrumas. Jaunimo projekte įdarbinimo lygis siekia daugiau nei 80 proc. Tai rodo, kad ši priemonė pasiteisina, o papildomas jos finansavimas padės įtraukti dar apie 15 tūkst. bedarbių. Šioje programoje jau dalyvavo 194 tūkst. žmonių.

Spaudos tarnyba

Vyriausybė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra