Jaunimo inovacijos garsina Kauną

Autorius: Data: 2013-12-03 , 14:55 Spausdinti

Antradienis, 2013 m. gruodžio 3 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kauno technologijos universitete (KTU), kur susitiko su jaunais išradėjais ir susipažino su pasaulinio lygio informacinių technologijų ir žaislų pramonės inovacijomis.

„Kaune įsikūręs Inovacijų ir verslo centras – vienas sėkmingiausių inovacijų ir jaunimo užimtumo skatinimo pavyzdžių Lietuvoje. Čia studijuojantis jaunimas pats susikuria darbo vietas ir plėtoja pasaulinio lygio inovacijas. Būtina stiprinti šį sektorių ir skatinti dar efektyvesnį mokslo bei verslo bendradarbiavimą, sparčiau diegti išradimus į rinką“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

KTU Inovacijų ir verslo centre įsikūrusio jaunojo verslo vystymo skyriaus „StartupSpace“ išradėjai Prezidentei pristatė savo sukurtus inovatyvR. Dačkusius produktus.

Tarp sėkmingiausių startuolių išradimų, kurie jau išleisti į pasaulinę rinką – internetinis strateginis žaidimas „Nebula44.com“, mobilusis žaidimas „Orborun“, skirtas „Android“ ir „iPhone“ išmaniesiems telefonams. Netrukus šis žaidimas pasirodys rinkoje su pirmuoju visiškai mobiliu „GameStick“ žaidimų pultu.

Žaidimo „Never Future“ kūrėjai siekia ugdyti žmonių ekologinį sąmoningumą. Jie sukūrė ir vieną pirmųjų interaktyvių žurnalų KUTIS. Į gamybą netrukus žadama išleisti išmanųjį logopedinį žaislą „InLoga“, taip pat muzikos instrumentą „Woodrum“, įmonės „Techn“ kuriamą išmanųjį domofoną.

Kauno technologijos universiteto sukurtas palydovas „LitSat-1″ išpildė visus NASA reikalavimus ir gruodžio 15-20 dienomis turėtų būti iškeltas į kosmosą.

Sėkmingo mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys – Inovacijų ir verslo centre veikianti viena didžiausių mobilių aplikacijų laboratorijų Lietuvoje.

KTU kitais metais žada baigti Santakos slėnio statybas. Centro statyba ir įrengimas finansuojamas ES paramos lėšomis. Investicijos sieks 141 mln. litų. Tai – didžiausia investicija į mokslo plėtrą Kaune ir viena didžiausių Lietuvoje.

Pasak Prezidentės, originalios idėjos plėtojamos įvairiose Kauno gyvenimo srityse. Sutelkta miesto mokslo, verslo ir sporto bendruomenė padeda spręsti socialines problemas. Paramos ir pagalbos vieni kitiems projektai, originalios kalėdinės akcijos rodo, kad kauniečiai yra išradingi ir atsakingi.

KTU bendruomenė jau ketvirtą kartą rengs žaisliukų eglutei kūrybines dirbtuves, kuriose dalyvaus ir Vilkijos laikinųjų globos namų bei dienos centro vaikai. Šiais metais vaikai parašė Prezidentei laišką ir pakvietė prisijungti prie kalėdinės šventės. Per kūrybines dirbtuves sukurti rankų darbo žaisliukai papuoš Kalėdų eglę Laisvės alėjoje.

Roberto Dačkaus nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra