Jaunimo iniciatyvos Sirvėtos regioniniame parke

Autorius: Data: 2012-01-12 , 08:40 Spausdinti

Švenčionių kraštas unikalus savo gamta, kur gražiausias vietas saugo ir didžiausius plotus aprėpia Aukštaitijos nacionalinis ir Sirvėtos regioninis parkai.

Pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ prioriteto įgyvendinimo priemonę „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas“ 2010 m. pabaigoje ir ištisus 2011 m. VšĮ „Vilniaus verslo kolegija“ vykdė švietėjišką gamtosauginį projektą „Esu atsakingas“.

Šiais metais tęsiasi projekto pristatymas įvairiose Švenčionių rajono institucijose. Projekto tikslas – veiksmingas visuomenės informavimas ir švietimas apie biologinę įvairovę Švenčionių rajone, saugomose teritorijose bei sąmoningas skatinimas būti atsakingais.

Projekte dalyvavo Švenčionių rajono bendruomenės nariai, jaunimas, vadovaujamas mokslininkų. Projekto metu buvo lankytasi skirtingose ekosistemose – miškuose, pelkėse, pievose. Medžiaga, nuotraukų pavidale, iliustruotu edukaciniu leidiniu apie Švenčionių krašto biologinę įvairovę, atskirus biotopus surinkta, susisteminta, o informacija pateikta mokyklų moksleiviams bei Švenčionių rajono bendruomenei.

Projekto metu jaunieji tyrėjai grožėjosi ryškiu banguotu Švenčionių aukštumos reljefu juosiančiu Stuglių, Šilinių, Stanislavavo iškylančias viršukalves, moreniniu kalvyno kraštovaizdžiu – Cirkliškio kraštovaizdžio draustinyje. Akį traukia Sirvėtos kraštovaizdžio draustinyje susiformavęs dubaklonis su kelių ežerų sistemomis ir savo biologine įvairove. Brandžiais medynais, tyvuliuojančiais Bėlio ir Belaičio ežerais, dirbamais laukų rėžiais galima grožėtis iš apžvalgos bokšto. Pėščiomis praeiti Šventos kraštovaizdžio draustinyje įrengtais natūraliais gamtos takais, pamatyti net tik gamtos, bet ir kultūros vertybes. Visa tai kas matyta Sirvėtos regioniniame parke užfiksuota, aprašyta ir pristatoma visuomenei.

Foto nuotraukų parodoje visą sausio mėnesį Sirvėtos regioninio parko direkcija eksponuoja Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekos vaikų ir literatūros skyriuje. Rajono jaunimas turės galimybę bent jau iš nuotraukų susipažinti su prabudusia gamta ir pavasarį sužydusiais augalais, apylinkių kraštovaizdžiu ir Perūno telmologinio draustiniu bei sužinoti, kodėl ežero vanduo tamsus? Projekto „Esu atsakingas“ metu Vilniaus verslo kolegijos studentai kartu su Botanikos instituto mokslininkais, klaidžiodami girių takeliais, brisdami pelkėmis ir vaikščiodami žaliomis pievomis, susipažino su įvairiomis ekosistemomis ir įamžino nuotraukose.

Pirmais bibliotekoje eksponuojamos parodos lankytojais tapo Švenčionių rajono jaunimo organizacija ,,Darbas“ atstovai. Jaunimas yra daug laiko praleidęs gražiausiuose Sirvėtos parko kampeliuose, puoselėdamas bei tvarkydamas aplinką, todėl patys galėjo daug pasakoti apie įspūdingo kraštovaizdžio kaitą jaunesniems literatūros skaitytojams.

„Vasario mėnesį fotonuotraukų parodos bus eksponuojamos VĮ Švenčionėlių miškų urėdijoje, vėliau ir Sirvėtos regioninio parko Lankytojų centre, kur Vilniaus kolegijos studentai visuomenei plačiau pristatys ir papasakos apie projektą ,,Esu atsakingas“, jo įgyvendinimo etapus,“ – pasakojo Sirvėtos regioninio parko vyriausioji specialistė Irina Jusienė.

Laukiame visų, norinčių daugiau sužinoti apie mus supančią aplinką, pasigrožėti dar nematytais gamtos vaizdais, apsilankyti Vilniaus verslo kolegijos jaunimo surengtose foto nuotraukų parodose.

Sirvėnos RP archyvo nuotr.

www.kpd.lt

Parkai , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra