Jaunimas Švenčionyse gilinsis į protėvių šventumo pajautą

Autorius: Data: 2015-08-13 , 11:45 Spausdinti

Jaunimas Švenčionyse gilinsis į protėvių šventumo pajautą

Rugpjūčio 10 d. Dvarciškiuose, Švenčionių rajone prasidėjo tradicinė Lietuvos ramuvų sąjungos vaikų ir jaunimo etnokultūros stovykla. Šiais metais stovyklos tema – „Švenčionija“. Bus siekiama plačiau ir giliau pažvelgti į Švenčionių krašto dvasinį paveldą,  gilintis į mūsų protėvių šventumo pajautą.

„Švenčionys“, „Švenčionėliai“, ežerai su vardais „Šventas“ primena mums, kad mūsų protėviams žemė ir gamta buvo šventa. Šventa ji yra ir mums, Romuvos žmonėms“ – sako stovyklos vadovė, Lietuvos ramuvų sąjungos pirmininkė, Lietuvos Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė.

Apie šventumo samprata baltų pasaulėžiūroje stovyklos dalyviams paskaitas skaitys mitologas ir religijotyrininkas dr. Dainius Razauskas („Žodžio šventas kilmė“)  ir etnokosmologas Jonas Vaiškūnas („Šventumo raiška gamtoje“).

Kaip ir kasmet  stovyklos dalyvių lauks žygiai, vakaronės, dainos ir sutartinės, Saulės pasveikinimo ir palydėjimo apeigos, didysis stovyklos koncertas ir daug dailiųjų amatų būrelių. Stovyklautojai galės nusipinti juostų, pasigaminti apeiginių lėlių bei išmokti pasigaminti žalvario papuošalų. Amatų mokys ir amatininkai iš Gudijos.

Stovykloje pirmą kartą dalyvaus Windborn duetas iš Amerikos, kurį sudaro –Lynas Mahainejus Rovanas (Lynn Mahoney Rowan) ir Vilis Tomas Rovanas (Will Thomas Rowan). Šie muzikantai jau dešimt metų kartu kuria, groja ir dainuoja apeigines giesmes. Jie mokysis lietuviškų dainų, sutartinių bei supažindins stovyklautojus ir stovyklos svečius su savo kūryba.

Švenčionių krašto dainas ir sutartines stovykloje pristatys etnologės – vilniškė Vida Šatkauskienė ir švenčioniškė Violeta Balčiūnienė.

Kaip ir kasmet pakiliausia stovyklos gaida taps rugpjūčio 15 d. švenčiama Žolinės šventė skirta pagerbti Deivei Žemynai. Stovyklautojai dalyvaus iškilmingose apeigose, aukos grūdus, vaisius, girą ir duona, giedos apeigines giesmes.

Lietuvos Ramuvų sąjunga – pirmoji visuomeninė organizacija, pradėjusi rengti etnokultūrines stovyklas. Ramuvos stovyklos kasmet rengiamos jau nuo 1989 metų.

Stovyklai dalinę finansinę paramą yra skyrusi Lietuvos kultūros taryba.

********

Video medžiaga:

Virginijaus Kašinkos videoprisiminimai iš 2012-ųjų Romuvos stovyklos: „Kur sakuolalis ten gegutela“:

https://youtu.be/ey4fJrtR_lI

Saulės palydėjimas:

http://youtu.be/jAPLx1liWVo

Daugiau informacijos:

Stovyklos vadovė, Lietuvos Ramuvų sąjungos pirmininkė, Lietuvos Romuvos Krivė
Inija Trinkūnienė

8-676 74057

Vytauto Daraškevičiaus nuotr.

Etninė kultūra , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra