Jaunimas kviečiamas savanoriauti Nacionaliniame gailestingumo kongrese

Autorius: Data: 2016-04-12 , 10:21 Spausdinti

Organizatoriai teigia, jog labai svarbu, kad savanoriai galėtų dalyvauti visoje specialiai jiems skirtoje programoje – ir pasiruošime (balandžio 16 – 17 d., Vilniuje vyks savanorių mokymai), ir pačiame Kongrese (savanorių tarnystė truks nuo gegužės 4 d. iki 8 d. vakaro). Savanorių amžius nuo 16 m. Būtina registracija.

Jei kils neaiškumų ar klausimų, parašyk mums savanoryste@gmail.com.

Gegužės 6–8 dienomis vyksiantis Nacionalinis gailestingumo kongresas bus didžiausias Gailestingumo jubiliejaus renginys Lietuvoje, kuriame laukiami tikintieji iš visos šalies. Dauguma kongreso renginių vyks Vilniaus senamiestyje, o pagrindine susibūrimo vieta taps Katedros aikštė.

Būtent iš Vilniaus žinia apie Dievo Gailestingumą išplito po pasaulį, tad čia rengiamas Lietuvos vyskupų inicijuotas pagrindinis Gailestingumo jubiliejaus renginys. Organizatoriai sieks, kad kongresas kiekvienam dalyviui taptų impulsu autentiškai išgyventi Gailestingumo jubiliejų asmeniškai ir bendruomenėje.

Arkivyskupas G. Grušas sako: „Kiekvieną tikintįjį kviečiame leistis į širdies atsivertimo kelią, piligrimystę Vilniuje, kuris dar vadinamas Gailestingumo miestu“. Kongreso dienomis vietos gyventojai ir svečiai bus kviečiami kartu melstis, pažinti Gailestingumo slėpinį ir patirti jį per Susitaikinimo sakramentą. Rengėjai taip pat žada žmones kviesti meilės mainams: priimti ir daryti gailestingumo darbus. Vilniečiai skatinami priimti nakvynei atvykstančius iš kitur ir taip atlikti gailestingumo darbą.

Penktadienio vakarą lauks kultūriniai-evangelizaciniai renginiai įvairiose Vilniaus bažnyčiose ir senamiesčio erdvėse. Šeštadienį vyks užsiėmimai apie gailestingumą kasdienybėje ir jos išbandymuose, popietę susirinkusieji švęs Mišias Katedros aikštėje, po jų dalinsis vaišėmis prie bendrystės stalo, dalyvaus koncerte. Sekmadienį visą renginį vainikuos džiugus liudijimas miestui ir šaliai – tikinčiųjų procesija nuo Lietuvos Respublikos Seimo į Katedros aikštę, kur bus aukojamos šv. Mišios. Tikimasi, kad kongrese išgirstos mintys, patyrimai, pasiryžimai dalyvius įkvėps ateityje asmeniškai ir bendruomenėje praktiškai dalintis patirtu gailestingumu.

Ypatingasis gailestingumo jubiliejus, popiežiaus Pranciškaus paskelbtas bule „Misericordiae Vultus“, prasidėjo 2015-ųjų gruodį, o baigsis 2016-ųjų lapkritį. Popiežius kviečia, kad ypač šie metai „būtų persmelkti gailestingumo mums artinantis prie kiekvieno žmogaus ir nešant jam Dievo gerumą ir švelnumą!“ (MV 5)

Lietuvos vyskupai Gailestingumo jubiliejui skirtame laiške rašo: „Kviečiame visus dalyvauti Gailestingumo kongrese, vyksiančiame 2016 metais gegužės 6–8 dienomis Vilniuje. Sustiprinsime ryšį su Kristumi, kartu gilinsimės į Dievo gailestingumo slėpinį, viešai liudysime tikėjimą ir dalinsimės su kitais džiaugsmu, kad priklausome Jėzui Kristui, kuriame mums yra apsčiai išlietas Dievo gailestingumas.“

Daugiau informacijos apie kongresą www.kongresas.lt

bernardinai.lt

Religija , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra