Jaunieji žemaičiai puikuojasi skulptūra ir karpiniais

Autorius: Data: 2016-04-27 , 14:06 Spausdinti

Balandžio 21 d. į Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioninės parodos uždarymą kvietė žemaičiai. Telšių atrankinė paroda šiemet vyko Biržuvėnų dvare, kur konkurse varžėsi per aštuoniasdešimt dalyvių.

Medžio skulptūra. Robertas Burkevičius (16 metų)

Paroda tiek dalyvių, tiek darbų buvo gausi: medžio skulptūra, taikomieji medžio dirbiniai, karpiniai ir keramika, kūriniai iš vytelių, tekstilės – nuo aplikacija puošto švarkelio iki siūtų žaislų – bei metaliniai kryželiai, dar vadinami „saulutėmis“ – visas rinkinys liaudies amatų sugulė į margiausią paveikslą, pristatantį šio krašto vaikų ir jaunuolių kūrybinį smalsumą.

Žemaitijoje gyvybinga medžio drožybos tradicija atsispindėjo ir jaunųjų liaudies meistrų kūryboje –medžio skulptūrų bei kaukių kolekcijų autoriai labai rimtai varžėsi dėl geriausiojo vardo. Šiemet žemaitišką užsispyrimą parodę konkurso veteranai – Robertas Burkevičius (16 m.) iš Plungės r. ir Aurimas Jurgaitis (15 m.) iš Plungės – atstovaus Telšių regionui baigiamojoje parodoje. Kiek rečiau pasirenkama taikomosios medžio drožybos šaka šiemet taip pat sulaukė savo laureato. Tradicinę tarškynę – kleketą – sumeistravęs Herkus Marijus Gudjonis (13 m.) iš Kelmės pakviestas į finalą.

Medžio skulptūra. Aurimas Jurgaitis (15 metų)

Į vyrišką medžio drožėjų kompaniją įsiliejo puikios popieriaus karpytojos iš Židikų (Mažeikių r.) – Agnė Damulytė (14 m.) ir Laura Vaitkutė (15 m.). Jau ketvirtus metus Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos auklėtiniai puošia Telšių parodą puikiais, grafikos kūriniams prilygstančiais karpiniais – jau beveik neatskiriama konkurso dalimi.

Dar dvi pirmosios vietos atiteko tekstilės ir keramikos kūrėjoms. Dar visai jaunutės dalyvės konkursui pristatė žaismingus dirbinius: Deimantė Lenkauskytė (10 m.) iš Kuršėnų – siūtą žaislinį arkliuką ir Deimantė Domeikytė (11 m.) iš Telšių –  trijų įvairiaspalve glazūra puoštų keraminių gyvūnėlių figūrėlių kolekciją.

Lietuvos liaudies kultūros centro sumanytas moksleivių liaudies dailės konkurso ,,Sidabro vainikėlis“ parodų ciklas skatina talentingus vaikus ir jaunuolius domėtis liaudies dailės tradicijomis, o savo sukurtus darbus parodyti visuomenei. Jaunieji kūrėjai ne tik varžosi dėl geriausiųjų vardo, simbolinių ,,Sidabro vainikėlio“ prizų, bet ir yra skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius.
Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ laureatų apdovanojimai vyks birželio 3 d. Trakų kultūros rūmuose.

 

Lietuvos liaudies kultūros centras
Kultūros informacijos poskyris

Kultūra Menininkai Naujienos , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra