Jaunieji maltiečiai svečiavosi Aukštadvaryje

Autorius: Data: 2011-05-05 , 15:55 Spausdinti

Kęstutis PETKŪNAS, Trakai

„Taip, tai mes maltiečiai,

Mūsų daug ir mes vieningi.

Savanorystė saugo viltį,

Geri darbai paliečia širdį.“

Tai žodžiai iš jaunųjų maltiečių himno, kuris 2011 m. balandžio 16 d. skambėjo Aukštadvario šv. Domininko vienuolyno salėje, XV Lietuvos jaunųjų maltiečių sąskrydžio atidarymo metu. Sąskrydžio atidarymo iškilmėse skambėjo ir kitos dainos, kurias atliko apie šimtas jaunųjų maltiečių. Į tradicinį, kasmet rengiamą, sąskrydį buvo atvykę keturiolikos jaunųjų maltiečių grupių nariai ir jų vadovai iš įvairių Lietuvos kampelių.

Į jaunųjų maltiečių šventę Aukštadvaryje buvo atvykę Maltos ordino Lietuvoje generalinis sekretorius Bruno Kasparas, Maltos ordino Lietuvoje Humanitarinių projektų ir Komunikacijos vadovas Arvydas Bružas, Maltos ordino pagalbos tarnybos Kaišiadorių vyskupijos filialo reikalų vedėja gydytoja Vida Šniokaitienė, Lietuvos jaunųjų maltiečių vadovas Eitvydas Bingelis.

Sąskrydžio dalyvius sveikino, dėkojo jiems už labdaringą veiklą ir linkėjo sėkmės Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė.

Visos jaunųjų maltiečių grupės prisistatė dainomis, pasakojo ir rodė vaizdo klipus apie savo grupių veiklą.

Vakare Aukštadvario šv. Domininko vienuolyno koplyčioje vyko pamaldos. Šv. Mišias aukojo Aukštadvario parapijos klebonas monsinjoras Vytautas Kazys Sudavičius, Onuškio parapijos klebonas Algimantas Gaidukevičius ir Elektrėnų parapijos vikaras Laurynas Visockas, taip pat dalyvavo Onuškio bažnyčios altarista Ignas Kavaliauskas.

Svečiams buvo surengtos ekskursijos po Aukštadvario apylinkes. Jie grožėjosi buvusio Mongirdų dvaro parku, ten augančiu garsiuoju poeto Adomo Mickevičiaus ąžuolu, aplankė gamtos paminklą Velnio duobę, Kartuvių kalną, Nikronių akmenį ir kitus istorinius ir gamtos paminklus bei turistų lankomas vietas.

Aukštadvario maltiečių grupės vadovė Irena Beržinskienė sakė, kad jie šia veikla užsiima aštuntus metus. Grupėje yra 17 jaunųjų maltiečių ir 5 suaugusieji. Jie padeda vienišiems, sergantiems žmonėms, daugiavaikėms šeimoms, aprūpina juos pataline, paklodėmis, dalina labdarą, vaišina kalėdine sriuba, rengia slaugos projektus. Bendradarbiauja su Vokietijos maltiečiais, kurie kasmet atveža labdaros.

Kartenos vidurinės mokyklos socialinė pedagogė Vida Tamošauskienė, šioje veikloje dalyvaujanti penkiolika metų, pasakojo, kad Kartenos maltiečiai prieš šv. Kalėdas rengia akciją „Padėkime šalia esantiems“, kurios metu vaikai kepa pyragėlius, už paaukotus pinigus verda kalėdinę sriubą. Jie mokyklos patalpose įkūrė Dienos centrą, kur namuose neturintys sąlygų vaikai ruošia pamokas, gauna nemokamą maitinimą, turiningai praleidžia laisvalaikį.

Tik šių metų pradžioje susibūrę Zarasų maltiečiai su grupės vadove, Santarvės pradinės mokyklos mokytoja, Laimute Lumbiene taip pat buvo atvykę į sąskrydį. Jaunieji maltiečiai jau spėjo nuveikti daug gerų darbų. Surengė akcijas: „Gerumo diena“, „Padovanokime žaislą“. „Sriuba“, kurios metu dalino sriubą mažai pajamų gaunantiems ir vienišiems gyventojams. Akcijos „Ligonių diena“ metu lankė vienišus segančius ligonius, įteikė lauknešėlių.

Kitą dieną sąskrydžio dalyviai aplankė Aukštadvario miestelyje gyvenančius vienišus pensininkus, pabendravo su jais, įteikė dovanų, vėliau surengė akcijos „DAROM 2011“ talką, tvarkė aplinką prie Aukštadvario vandens saugyklos ir Mongirdų dvaro parke.

Kitais metais jaunųjų maltiečių sąskrydį numatyta surengti Ignalinoje. Ignaliniečiams įteiktas ąžuolo plokštėje išdrožtas stilizuotas maltiečių ženklas su užrašu „Aukštadvaris 2011“. Plokštę padarė ir ženklus išdrožė Paulius Nairanauskas, Aukštadvario vidurinės mokyklos 10 klasės mokinys.

Autoriaus nuotr.

Nuotraukose:

1. Aukštadvario maltiečių grupės vadovė ( iš kairės) Irena Beržinskienė su svečiais: Maltos ordino pagalbos tarnybos Kaišiadorių vyskupijos filialo reikalų vedėja, gydytoja Vida Šniokaitienė ir Maltos ordino Lietuvoje Humanitarinių projektų ir Komunikacijos vadovu Arvydu Bružu

2. Po pamaldų Aukštadvario parapijos klebonui monsinjorui Vytautui Kaziui Sudavičiui, Elektrėnų parapijos vikarui Laurynui Visockui, Onuškio parapijos klebonui Algimantui Gaidukevičiui ir Onuškio bažnyčios altaristai Ignui Kavaliauskui buvo įteiktos statulėlės

3. Jaunųjų maltiečių sąskrydžio dalyvės aukštadvarietės (iš kairės) Miglė Bučelytė, Ieva Čepaitytė, Reda Beržinskaitė, Karolina Venciūtė ir L.aura Barščiavičiūtė su Lietuvos jaunųjų maltiečių vadovu Eitvydu Bingeliu

Voruta. – 2011, geg. 7, nr. 9 (723), p. 15.

Trakų rajonas , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra