Jaujųjų šaulių stovykla Marijampolyje ir šūksniai „fašistai“

Autorius: Data: 2015-07-10 , 10:56 Spausdinti

Šių metų birželio 29-ą – liepos 5-ą dienomis Marijampolyje, Vilniaus rajone įsikūrė Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinė jaunųjų šaulių poilsinė stovykla, pritraukusi ne tik jaunuosius šaulius, tačiau ir mažiausius Lietuvos piliečius, bei veiklų jaunimą.

Atvykimas. Didžiausias galvos skausmas, tačiau maloniausia dalis visų stovyklų dienotvarkėse. Jaunieji šauliai ir kiti stovyklautojai sugūžėjo iš visos pietryčių Lietuvos, su didžiulėmis ne vieną kilogramą sveriančiomis kuprinėmis.

Būstine tapo Marjampolio Meilės Lukšienės gimnazija, kurios vidinis kiemas nuo pat pirmosios dienos buvo paverstas didžiuliu palapinių miesteliu.

Pirmoji diena visada turi didelę reikšmę, nes kaip sakoma: „Gera pradžia pusė darbo!“. Todėl padedant vadovams ir instruktoriams buvo nustatytos ir sukurtos vidaus tvarkos taisyklės, stovyklautojai padalinti į keturis būrius.

Antrosios dienos rytas prasidėjo nuo rytinės mankštos, pripažinkime tiesą, buvo sunku pramerkti akeles, tačiau rytinio patikrinimo-iškilmingos atidarymo ceremonijos metu, jau nebuvo likę nei vieno snaudžiančio. Garbingi svečiai rėžę sao ugningas kalbas, įkvėpė Jaunuosius šaulius, taip kiekvieną privertę pasijausti šios stovyklos dalimi, būti Broliu ir Seserimi kiekvienam čia esančiam.

Pasibaigus oficialumams galima buvo ir atsipalaiduoti. Skirtingos asmenybės atsipalaiduoja skirtingais būdais, todėl vieni galėjo pasirinkti maudynes ežere, o kiti kiek aktyvesnį laiko praleidimo būdą – šratasvydį.

Stovyklos metu buvo skatinama tokia veikla, kuri suburtų visus kartu, todėl pasijuokti ir teigiamai nuteikti visai likusiai savaitei leido „Geriausio anekdoto konkursas“. Nepaisant keleto girtuoklių šūksnių ”fašistai“ ir dar keleto nepadorių replikų, prie netoliese esančio daugiabučio, antradienio vėlyvą vakarą. Viskas klostėsi puikiai.

Trečia stovyklos diena buvo kone įsimintiniausia. Šią dieną stovyklautojams buvo organizuota išvyka į Kauną. Laikinojoje sostinėje jaunieji šauliai ir jų vadovai aplankė Vytauto Didžiojo karo muziejų, LŠS štabą, Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovę ir pagerbė žuvusiuosius už Lietuvos laisvę prie Amžinosios ugnies. Pakeliui į stovyklą apsilankė prie Kauno marių, kur pietaudami galėjo pasigrožėti vaizdais.

Stovyklautojai turėjo galimybę pakeliauti, ne tik autobusu t. y. 10-ies kilometrų žygis po Marjampolio apylinkes. Viename gražiame gamtos kampelyje miško viduryje buvo žaidžiami žaidimai, dainuojamos patriotinės dainos ir prie laužų kepamos dešrelės. Geros nuotaikos ir gerų emocijų tądien netrūko.

Po aktyvių pirmųjų stovyklos dienų, reikia laiko ir truputi apsišviesti.

Tą dieną jaunieji šauliai sužinojo daugiau apie aplinkos taršą ir aplinkosaugą, išgirdo daug naudingos informacijos iš ekologų, žaidė pažintinius žaidimus. Vėliau stovyklautojai ėjo maudytis į netoliese esantį ežerą.

Vakare KASP ats. vyr. ltn dr. Vidmantas Kuprevičius ir šaulys Tomas Bagdanavičius skaitė pilietiškumo paskaitą apie piliečių veiksmus karinio konflikto arba stichinės nelaimės atveju. Jaunieji šauliai įdėmiai klausėsi, daug klausinėjo, vartė pažintines knygas ir daug diskutavo tarpusavyje.

Penktoji stovyklos diena buvo pati sportiškiausia. Visą dieną truko sporto turnyras, kuris subūrė visus tinklinio ir krepšinio mėgėjus. Tądien taip pat stovyklą aplankė LŠS vadas ats. plk. ltn Liudas Gumbinas ir buvęs švietimo ir mokslo ministras seimo narys Gintautas Steponavičius. Buvęs ministras su jaunimu kalbėjosi pačiomis aktualiausiomis temomis. Aktyviausiai diskusijoje dalyvavę stovyklautojai buvo apdovanoti suvenyrais.

Priešpaskutiniąją dieną buvo suorganizuotas būrių rikiuotės konkursas, kliūčių ruožas ir vaidinimas pagal pačių jaunųjų šaulių sugalvotą scenarijų. Vakare iki pat vidurnakčio stovyklautojai (prižiūrimi vadovų) linksminosi „diskotekoje“.

Paskutinę stovyklos dieną buvo išardytas palapinių miestelis, sutvarkyta teritorija bei gimnazijos vidus. Iškilmingose pabaigtuvėse buvo apdovanoti labiausiai stovykloje pasižymėję jaunieji šauliai ir, ašaroms spindint akyse, buvo nuleistos vėliavos.

Taigi, šioje stovykloje buvo visko, niekada nesugebėsime atkartoti visų tų emocijų ir užsidegimo, tačiau juk tai ir žavi.

Tomas BAGDANAVIČIUS

Šalčininkų šaulių 11-osios kuopos būrio vadas

Uncategorized ,2 Comments


  1. Šauktinis, Prieš 3 years ago

    Labai graži stovykla, nes kartu dirba ir vadovai šauliai, ir jaunieji šauliukai, o svarbiausia, – šeimos palaiko pilietišką patriotinį ugdymą. Geriausi sveikinimai Šalčininkų šaulių kuopai. Labai dailiai parašyta žinutė: paprastai ir talpiai.


  2. Tomas, Prieš 3 years ago

    Aš manau, kad tie girtuokliai yra degradavę žmonės, jų protas yra užterštas ir jie negali racionaliai mąstyti. Be to šūkaudami jie pažeidė viešąją tvarką.


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra