Japonų žurnalistė Lietuvoje pristatys knygą apie S. Kairį

Autorius: Data: 2011-04-11 , 13:03 Spausdinti

Kaune ir Vilniuje bus pristatoma Japonijoje išleista knyga apie Vasario 16-osios akto signatarą, visuomenės veikėją, japonologijos Lietuvoje pradininką Steponą Kairį.

2011 m. balandžio 18 ir 21 dienomis Lietuvoje viešės knygos „Saka-no ue-no Japonija“ („Japonija ant kalvos“) autorė žurnalistė Kumiko Hirano, savo knygoje palietusi labai mažai žinomą šio Lietuvos visuomenės veikėjo gyvenimo aspektą – jo gilų susidomėjimą Japonija. Viešnia dalyvaus knygos pristatymo renginiuose Kaune ir Vilniuje.

Balandžio 18 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) V. Biržiškos skaitykloje vyks seminaras „Steponas Kairys – tarpukario Lietuvos visuomenės veikėjas ir japonologijos pradininkas Lietuvoje“. Jo metu knygos autorė pristatys knygą, jos pirminę idėją ir asmenines patirtis tiriant šį dar mažai žinomą S. Kairio biografijos puslapį. Kiti pranešėjai atskleis S. Kairio asmenybės turtingumą, jo nuopelnus Lietuvos visuomenei.

Balandžio 21 d. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje vyks iškilminga knygos „Saka-no ue-no Japonija“ pristatymo ir įteikimo ceremonija. Šios knygos egzemplioriai bus dovanojami įvairioms Lietuvos institucijoms.

S. Kairys (1879–1964) – vienas iš Socialdemokratų partijos įkūrėjų, Vasario 16-osios akto signataras. XX a. pradžioje gyvendamas Sankt Peterburge, jis labai domėjosi Japonija, kuri ką tik buvo laimėjusi karą su Rusija, žavėjosi japonų tautos atstovų drąsa, visuomenine tvarka.

1906 m. grįžęs į Lietuvą, pasivadinęs Dėdės slapyvardžiu, S. Kairys išleido tris knygeles: „Japonija seniau ir dabar“, „Kaip japonai gyvena dabar“, „Japonų konstitucija“. Šios knygelės – pirmieji žinomi lietuvių autoriaus lietuviškai parašyti darbai apie Japoniją, kartu žymintys ir japonologijos pradžią Lietuvoje.

Tarpukario laikotarpiu S. Kairys gyveno Kaune, kur labai daug prisidėjo prie Kauno vandentiekio vystymo. 1923–1943 m. dėstytojavo Vytauto Didžiojo universitete, 1944 m. emigravo į Vokietiją, vėliau į JAV.

www.lrt.lt

Nuotraukoje: Vasario 16-osios akto signataras S. Kairys

Spauda , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra