Japonijos parama Lietuvos nacionaliniam muziejui

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Per praėjusį dešimtmetį Japonijos vyriausybė skyrė nemažai lėšų Lietuvos kultūros ir mokslo plėtros projektams remti. Tarp paramos gavėjų – didžiausių šalies kultūros ir mokslo įstaigų yra ir Lietuvos nacionalinis muziejus: 2003 m. Japonija padovanojo muziejaus Restauravimo centrui modernių įrengimų, kurių vertė 44 220 000, 00 JPY (1 115 000,00 Lt).
Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, Japonijos vyriausybės kultūros rėmimo programa buvo sustabdyta  ir pradėtas naujas etapas – tolesnio bendradarbiavimo (Follow-up) programa. Šios programos tikslas – padėti paramą gavusioms organizacijoms efektyviai naudoti gautus įrengimus, juos modernizuoti, remontuoti ir renovuoti. 2008 m. sausį pasirašyta sutartimi tarp Japonijos vyriausybės ir Lietuvos nacionalinio muziejaus muziejui buvo papildomai skirta 20.346 eurų vienam iš anksčiau dovanotų įrenginių – šildomajam vakuuminiam stalui modifikuoti. Naująjį įrenginį suprojektavo, pagamino ir atgabeno į Lietuvą kompanija „Chassitech Sarl“ iš Prancūzijos (Tautavel). 2008m. liepos mėnesį įranga buvo sumontuota ir šiuo metu vakuuminis stalas sėkmingai naudojamas tapybos restauravimo darbams – tapybai tvirtinti, drobei pamušti, užlankoms klijuoti bei paveikslų deformacijoms tiesinti.
Japonijos ambasada nuolat domisi muziejaus ir Restauravimo centro veikla. 2009 vasario 26 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje lankėsi Japonijos ambasados konsulė p. Izumi Seki, antrasis sekretorius p. Haru Tsunashima ir Japonijos ambasados patarėja kultūros reikalams p. Gabija Traškaitė. Svečiai apžiūrėjo dovanotą įrangą, susipažino su Restauravimo centro darbu, aptarė tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.
Lietuvos nacionalinis muziejus yra viena iš paskutiniųjų Japonijos vyriausybės paramą gavusių įstaigų. Lietuvos nacionalinis muziejus yra dėkingas Japonijos vyriausybei ir visai japonų tautai bei Japonijos ambasadai už šią paramą ir nuolatinį dėmesį Lietuvos kultūriniam paveldui.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra