J. Pinskus: „Vilniaus mokyklose yra mokslininkų, galinčių tapti astronautais“

Autorius: Data: 2011-11-21 , 16:15 Spausdinti

2011 m. lapkričio 16 d. Vilniaus mero pavaduotojas Jonas Pinskus savivaldybėje susitiko su NASA Ames tyrimų centro direktoriumi Simon Worden ir Lietuvoje viešinčia šio tyrimų centro delegacija.

Susitikime aptartos Vilniaus ir visos Lietuvos galimybės dalyvauti kosmoso tyrimų programose, kalbėta apie mūsų šalies mokslininkų potencialą skristi į kosmosą.

„Džiaugiuosi, kad mūsų šalies specialistai turi galimybę pristatyti savo žinias. Tikiu, jog būdami čia pamatėte mūsų žmonių stipriąsias puses, tad drauge galėsime atrasti nišas, kuriose galėtų dirbti lietuviai, o artimiausiu metu, viliuosi, turėsime lietuvį, galbūt netgi vilnietį, kuris skris į kosmosą“, – susistikime svečiams sakė J. Pinksus.

NASA Ames tyrimų centro direktorius pabrėžė, kad Lietuvos mokslininkai – ypač gerai išplėtotų biologijos ir medicinos mokslų sričių atstovai – turės galimybę dirbti tarptautinėje tyrimų laboratorijoje ir po kelių metų dalyvauti kosminiuose skrydžiuose, taip pat pasidžiaugė bendradarbiavimu su lietuviais kuriant mažųjų palydovų technologijas. Ponas Worden taip pat paminėjo, kad Vilnius – gražus ir technologiškai orientuotas ir gerai išplėtotas miestas, kuriame auga talentinga jaunoji karta.

Lapkričio 16-18 d. Vilniuje vyko antroji kosmoso konferencija SEMWO (Space Economy in Multipolar World), sutraukusi dalyvius iš JAV, Kinijos, Japonijos, Rusijos ir kitų šalių.

Anton Nikitin, Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistas, Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius, tel. 211 27 37, vrt@vilnius.lt, www.vilnius.lt, http://www.facebook.com/vilnius.lt

Vilnius , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra