J. M. Barroso: ES ateitis – „nacionalinių valstybių federacija“

Autorius: Data: 2012-09-12 , 14:05 Spausdinti

Europos Sąjunga turi žengti „nacionalinių valstybių federacijos“ link, jei nori įveikti ją apėmusią ekonominę ir politinę krizę, trečiadienį (2012-09-12) sakydamas savo metinę kalbą Europos Parlamente pareiškė Europos Komisijos prezidentas José Manuelis Barroso.

„Dabartinė ES privalo evoliucionuoti. ES turi judėti nacionalinių valstybių federacijos link. Tokią matau ES ateities kryptį“, – kalbėjo jis.

Šį tikslą – savotiškas „Jungtines Europos Valstijas“ – vadindamas ES „politiniu horizontu“, J. M. Barroso teigė, kad „suverenitetą reikia dalintis tokiu būdu, kad kiekviena šalis ir kiekvienas pilietis galėtų geriau kontroliuoti savo likimą“.

Anot jo, federacijos reikia, ne tik dėl glaudesnės politinės integracijos, kuri suteiktų sąjungai stiprybės ir politinio svorio globaliame pasaulyje, būtinybės, bet ir dėl to, kad „šiais nerimo laikais būtų klaida palikti valstybes nacionalizmui ir populizmui“, – aidint europarlamentarų plojimams teigė J. M. Barroso.

EK prezidento teigimu, kuriant šią federaciją „neabejotinai reikės naujos sutarties“, dėl kurios turės susitarti visos ES narės. Jis paragino Europos Komisiją iki naujų Europos Parlamento rinkimų 2014 m. suformuluoti aiškias idėjas, kaip dabar egzistuojančios sutartys turėtų būti pakeistos, jog kelias į glaudesnę politinę sąjungą būtų sklandus.

Be pagrindiniu kalbos leitmotyvu tapusios federalizmo temos, savo kalboje J. M. Barroso daug dėmesio skyrė bankų sektoriaus reguliavimo naujovėms, taip pat užsiminė tikintis, jog Graikija išliks euro zonos nare, jei laikysis prisiimtų įsipareigojimų.

Savo kalboje EK prezidentas aiškiai leido suprasti, jog vieningos bankų priežiūros sistemos sukūrimas ir mėginimai kurti bankų sąjungą tėra pirmas žingsnis kelyje į politinį federalizmą. Pasak jo, niekas nebus verčiamas prie tokios sąjungos prisijungti, tačiau būtinų permainų tempą jai diktuos ne lėčiausieji ir labiausiai besipriešinantys nariai.

J. M. Barroso EK vadovauja nuo 2004 m. Dabartinė jo kadencija baigsis 2014 m. spalio 31 d. Prieš tapdamas EK vadovu, jis ėjo Portugalijos premjero pareigas.

EPA nuotr.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: J. M. Barroso

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra