J. M. Barroso atsakė europarlamentarams apie naująją Komisiją ir energetiką

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Antradienio (2009-11-24) popietę Strasbūre europarlamentarai klausinėjo EK pirmininko J. M. Barroso įvairiomis temomis, tarp jų – apie naujosios Komisijos sudėtį bei Ignalinos AE uždarymą. EK pirmininkas teigė gavęs visų 27 ES šalių komisarų kandidatūrų siūlymus. Devynios iš jų – moterys.

Europos liaudies partijos pirmininkas Joseph Daul (Prancūzija) nuogąstavo, kad žiemą vėl gali kilti dujų tiekimo per Ukrainą krizė, ir teiravosi apie prevencines priemones. J. M. Barroso atsakė, jog išankstinio įspėjimo sistema, dėl kurios sutarė ES ir Rusija, turėtų apsaugoti nuo netikėtumų.
 
Socialistų ir demokratų lyderis Martin Schulz (Vokietija) paprašė Komisijos pirmininko įvertinti Bulgarijos ministro pirmininko komentarą, siūlantį uždrausti Bulgarijos socialistų partiją. J. M. Barroso atsakė, jog demokratinėje valstybėje gali veikti visos demokratinės partijos.
 
Liberalų ir demokratų aljanso vadovas Guy Verhofstadt (Belgija) teiravosi apie planus padalinti esamus aplinkos bei teisingumo ir vidaus reikalų komisaro postus. Jis siūlė nesuplakti prieglobsčio ir imigracijos klausimo su saugumu. Atsakydamas EK pirmininkas teigė, kad svarbu turėti atskirą klimato kaitos komisarą, taip pat atskirti pagrindinių teisių ir vidaus reikalų sritis.
 
Žaliųjų lyderis Daniel Cohn–Bendit (Vokietija) klausė, ar naująją Komisijos sudėtį nulems pats J. M. Barroso, ar ES šalių primesta valia. J. M. Barroso teigė pats nuspręsiąs dėl naujosios Komisijos postų pasidalijimo.
 
Europos konservatorių ir reformistų lyderis Michał Tomasz Kamiński (Lenkija) klausė Komisijos pirmininko apie tai, kaip ketinama sustiprinti ES bendrąją rinką. J. M. Barroso informavo, jog Komisija pradėjo viešąsias konsultacijas šiuo klausimu.
 
Europos vieningųjų kairiųjų atstovas Lothar Bisky (Vokietija) klausė, ar EK pirmininkas paskatins naująją Komisiją pasimokyti iš „neteisingos rinkos ekonomikos“ klaidų. Atsakydamas J. M. Barroso žadėjo daug dėmesio skirti švietimui, nenutrūkstamam mokymuisi, darbuotojų mobilumui, taip pat socialinės atskirties ir skurdo įveikimui.
 
Tuo tarpu Laisvės ir demokratijos Europos frakcijos atstovas Rolandas Paksas klausė apie galimas Ignalinos atominės elektrinės uždarymo pasekmes. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad „branduolinio kuro saugyklos nepastatytos ir rusenančios kasetės bus laikomos reaktoriuje mažinant branduolinę saugą regione“, o „pakeičiantys generatoriai bus pastatyti tik po trejų metų ir Lietuvai trūks elektros energijos“. „Kas prisiims atsakomybę už sumažėjusią branduolinę saugą šiame regione ir už padidėjusią riziką ES piliečiams?“ – klausė R. Paksas.
 
J. M. Barroso ragino laikytis Lietuvos stojimo į ES sutarties, tačiau žadėjo veikti kartu su Lietuvos valdžios institucijomis siekiant užtikrinti branduolinę saugą ir energijos tiekimą. Komisijos pirmininkas teigė neseniai surengtame susitikime su Rusijos prezidentu D. Medvedevu paraginęs atnaujinti naftos tiekimą „Družbos“ naftotiekiu.
 
Susisiekti: Rolandas Pyragis, EP Informacijos biuro Lietuvoje atstovas spaudai
Tel. (8 5) 212 1530, 212 0766; mob. (+370) 689 53306; faks. (8 5) 261 98 28; el. p. rolandas.pyragis@europarl.europa.eu

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 
Nuotraukoje: Manuelis Barroso

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra