J. Kazlauskas: istorijos dalyvis ir stebėtojas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kauno fotografijos galerija pristato fotografo, kino režisieriaus, operatoriaus ir tuo pačiu aistringo keliautojo Juozo Kazlausko fotografijų parodą.
 
Juozo Kazlausko paramos ir labdaros fondo iniciatyva išleistas autoriaus 70-mečiui pažymėti skirtas albumas „Juozas Kazlauskas. Fotografija“.
 
J. Kazlauskas parodoje ir leidinyje fotografine kalba pasakoja apie klajones šiaurės keliais serijose „Šiaurės keliais“ (1975), „Lietuva tremtyje“, „Čečėnija“, „Černobylis“, „Lietuva nuo 1988 metų“, „Kaimas kryžkelėje“ bei pateikia ištraukas iš savo dienoraščio, papildančias ekspedicijų vaizdinę medžiagą.
 
Antradienio (2010-12-07) popietę Kauno fotografijos galerijoje vyko dokumentinių filmų „Juozas Kazlauskas. Fotografija“ peržiūros.
 
„Kas buvo fotografija Juozui Kazlauskui? Jo kelionių ir nuotykių liudininkė ar jų priežastis? Klausiu todėl, kad skirtingas jo fotografijų temas sieja vienas leitmotyvas – būti ten, kur dauguma žmonių bijotų atsidurti. Kaip tik dėl to Kazlauskas netelpa į Lietuvos fotografijos mokyklose kontekstą.
 
Tiesa, jį galima priskirti jo kartai, artimai humanistinės fotografijos tradicijai, nekvestionavusiai fotografijos kaip patikimos tikrovės įrašo. […]
 
Stiliaus požiūriu Kazlauskas taip pat niekuo neišsiskiria – jo ekspresyvi kalba kreipiasi į suvokėjo jausmus, siūlo turtingą vizualinių patirčių paletę. Bet kartu jis ir svetimas mokyklai, kuri dažniausiai išsiteko Lietuvoje, jos saugiose kaimo ir miesto erdvėse“, – pastebi menotyrininkė Agnė Narušytė.
 
J. Kazlauskas gimė 1941 m. sausio 6 d. Žvirbliškėse, Molėtų raj., mirė 2002 m. vasario 20 d. Vilniuje.
 
1972 baigė Kinematografijos institutą Maskvoje, Rusijoje. Dirbo Lietuvos kino studijoje kino operatoriumi. Nuo 1970 Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, jam sutektas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) menininko fotografo (AFIAP) garbės vardas.
 
Paroda galerijoje veiks iki gruodžio 12 d.
 
Kauno fotografijos galerijos nuotr.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: J. Kazlausko fotografija

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra