J. Haszcynskis: Lenkija turi paremti Lietuvą energetikos mūšyje su Rusija

Autorius: Data: 2012-07-20 , 14:01 Spausdinti

Lenkija turėtų paremti Lietuvą jos energetikos mūšyje su Rusija, sako Lenkijos dienraščio „Rzeczpospolita“ apžvalgininkas Jerzy Haszczynski.

Ketvirtadienį (2012-07-19) paskelbtame komentare „Atominis žaidimas suverenumu“ ekspertas teigia, kad nuo Rusijos išteklių priklausoma Lietuva atsidūrė energetikos žabangose. Jo nuomone, Varšuva neturėtų susigundyti Rusijos vilionėmis dėl pigios elektros, kuriomis Maskva sieka pakirsti Visagino atominės elektrinės projektą.

„Mūsų šiaurės rytų kaimynas jau dabar yra labai sunkioje padėtyje. Yra beveik visiškai priklausomas nuo užsienio, tiksliau sakant, Rusijos teikiamos energijos. Iš „Gazprom“ perka šimtą procentų dujų. Maskva taip pat parduoda tris ketvirčius elektros energijos“, – pažymi apžvalgininkas.

„Rusai diktuoja kainą – tiesiogine ir perkeltine prasme. Nereikia aiškinti, ką reiškia tokia priklausomybė mažai šaliai, kuri tik truputį daugiau nei prieš dvidešimt metų priklausė sovietų imperijai“, – teigia jis.

J. Haszcynskis pabrėžia, kad „Lietuva dabar kovoja dideliame mūšyje dėl energetinio, kartu ir politinio suverenumo“.

„Svarbiausias mūšis vyksta dėl naujos atominės elektrinės, kuri taptų Lietuvos suverenumo simboliu, statybos. Ankstesnę Ignalinos elektrinę Vilnius turėjo uždaryti reikalaujant Briuseliui ir jau du su puse metų gyvena tam tikra prasme tamsoje, o kai apgraibomis bando žengti didelį žingsnį į priekį, po kojomis nukrenta kaladė. Kyla problemų ieškant patyrusio statytojo užsienyje (šiuo metu tai Japonijos koncernas), atsiranda ir bėdų su sava visuomene ir politine klase (Lietuvos Seimas pirmadienį nusprendė organizuoti referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos klausimo)“, – rašo politikos ekspertas.

Jis perspėja, kad „pavojingiausias pinkles šiam projektui surezgė rusai“.

„Jie anksčiau nei lietuviai pačiame Lietuvos pasienyje planuoja statyti dvi elektrines (Karaliaučiaus srityje ir Baltarusijoje). Tame regione nėra tokio didelio naujos energijos kiekio poreikio. Rusai žaidžia ne grynai ekonominį, bet geopolitinį žaidimą. Į tai turi atkreipti dėmesį ir Lenkija“, – rašo J. Haszcynskis.

„Mums svarbiausia yra mūsų pačių energetinės nepriklausomybės stiprinimas, taip pat imantis ir atominės elektrinės Lenkijoje statybos. Tačiau ten, kur Lenkijos interesai nesusikerta su Lietuvos, šiame žaidime reikia remti Vilnių. Svarbiausia, jokiu būdu negalima susigundyti Rusijos statomų atominių elektrinių „pigios“ energijos vilionėmis“, – teigia Lenkijos apžvalgininkas.

R. Daukanto piešinys

www.delfi.lt

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , , ,



Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra