J. Buzekas apie Lietuvos-Lenkijos santykius: konflikto tempimas į ES nėra gera mintis

Autorius: Data: 2011-10-05 , 13:23 Spausdinti

Europos Parlamento pirmininkas, Lenkijos politikas Jerzy Buzekas nemano, kad konfliktą tarp Vilniaus ir Varšuvos derėtų kelti į Briuselį. Sykiu jis apgailestauja, kad dvi artimos tautos nustojo viena kita pasitikėjusios.

Tokius europarlamento vadovo žodžius, remiantis radijo „Znad Wilii“ pranešimu, skelbia naujienų agentūra PAP.

J. Buzeko teigimu, Lietuvos-Lenkijos nesutarimus reikėtų spręsti dvišaliame lygmenyje, tačiau politikas neatmeta galimybės, jog taikdario vaidmens teks imtis Briuseliui.

„Be abejo, to (konflikto – DELFI) tempimas į Europos Sąjungos lygmenį nėra gera mintis, (…) bet toks sprendimas yra įmanomas“, – J. Buzeką cituoja PAP.

Vienas iš įtakingiausių Europos politinių veikėjų pažymi, kad abi šalys kažkodėl nesugeba pačios išsiaiškinti santykių.

„Mažiausiai pastebimas ir labiausiai efektyvus būdas yra spręsti konfliktą tarp dviejų šalių, dviejų tautų, kurios iš esmės yra artimos nuo amžių“, – ragina J. Buzekas.

Europarlamento pirmininkas pabrėžia, kad pirmiausiai reikia atkurti kažkur prapuolusį pasitikėjimą tarp Lietuvos ir Lenkijos.

„Kažkas nutiko, kad praradome pasitikėjimą vieni kitais. Turime jį atstatyti, kadangi pasitikėjimas yra svarbiausia. Tas pasitikėjimas reikalingas ne tik tarp Lietuvos ir Lenkijos, tarp lietuvių ir lenkų, jis reikalingas visai Europai“, – sakė J. Buzekas.

© AFP/Scanpix

www.delfi.lt

Europos Parlamentas (EP) , , , , , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra