J. Bernatonis Europos Parlamento nariams: „Pirmininkavimas – įsimintinas žingsnis Lietuvos istorijoje“

Autorius: Data: 2013-07-10 , 09:31 Spausdinti

2013 m. liepos 9 d. teisingumo ministras Juozas Bernatonis Europos Parlamento (EP) Teisės reikalų komiteto (JURI) ir Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus komiteto (LIBE) nariams pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetus teisingumo srityje. Ministras taip pat atsakė į EP nariams rūpimus klausimus.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu teisingumo srityje didžiausias dėmesys bus skiriamas priemonėms, kurios atkurtų pasitikėjimą ES ekonomika, skatintų ūkio augimą ir užimtumą, sustiprintų bendrąją rinką, užtikrintų finansinį stabilumą ir stiprintų ekonominę ir pinigų sąjungą.

Norėčiau pažymėti, kad Lietuva pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu sieks užtikrinti sklandų ir tęstinį teisėkūros procesą būdama sąžininga ir nešališka tarpininke, įtraukdama į šį procesą visus susijusius partnerius. Viliamės, kad pirmininkavimas bus sėkminga Lietuvos patirtis, įsimintinas žingsnis Lietuvos istorijoje ir žmonių atmintyje“, – sakė J. Bernatonis.

Pirmininkavimo metu Lietuva akcentuos tris pagrindinius tikslus – patikimos, augančios ir atviros Europos kūrimą.Bus siekiama esminio progreso pateiktose Europos Komisijos iniciatyvose, kurios užtikrina pagrindinių teisių apsaugą, garantuoja ekonomikos augimą ir finansinių interesų apsaugą ES.

Pirmininkavimo metu Lietuva aktyviai tęs Stokholmo programos įgyvendinimą, ypatingą dėmesį skirdama šios programos prioritetui – Bendrijos piliečių interesams ir poreikiams.

Siekdama augančios Europos tikslo Lietuva ypatingą dėmesį skirs toms teisingumo srities teisėkūros priemonėms, kurios galėtų prisidėti prie ekonomikos augimo skatinimo. Tarp tokių paminėtinas instrumentas dėl bendros Europos pirkimo-pardavimo sutarčių teisės, kurio tikslas pagerinti ES vidaus rinkos veikimą, sukuriant palankesnes sąlygas sudaryti tarpvalstybinius sandorius ir pasiūlymas dėl Europos sąskaitos blokavimo įsakymo, kuris palengvintų tarpvalstybinį skolų išieškojimą piliečiams ir įmonėms.

Pirmininkaujanti Lietuva taip pat tęs intensyvias diskusijas ir sieks esminės pažangos dėl reglamento dėl bankroto bylų nagrinėjimo. Siūlomi reglamento pakeitimai padidintų tarp valstybių narių vykstančių nemokumo procesų efektyvumą ir leistų sąžiningiems skolininkams  veiksmingiau išspręsti laikinus finansinius sunkumus.

Dėmesys bus sutelktas ir į asmens duomenų apsaugos paketą. Tai dar viena svarbi, bet kartu ir sudėtinga iniciatyva, kurios tikslas – balansas tarp asmens teisių užtikrinimo ir ekonomikos augimo skatinimo.

Viena iš dominuosiančių temų antrąjį šių metų pusmetį, – tai ES finansinių interesų apsaugos stiprinimas, kuris apims diskusijas dėl Direktyvos dėl ES finansinių interesų baudžiamosios teisės priemonėmis, turinčios tiesioginę sąsają su būsimu pasiūlymu dėl Europos prokuratūros įkūrimo, ir diskusijas dėl Direktyvos dėleuro ir kitų valiutų apsaugos nuo padirbinėjimo baudžiamosios teisės priemonėmis.

Pirmininkaujanti šalis sieks sutarimo su EP dėl Direktyvos dėl nusikalstamu būdu įgyto turto konfiskavimo ir susigrąžinimo bei dėl Europos tyrimo orderio, kuris galėtų būti naudingas praktinis instrumentas, stiprinantis bendradarbiavimą baudžiamosiose bylose.

Vienas iš pagrindinių Lietuvos horizontalaus lygio prioritetų yra ryšių su Rytų partnerystės šalimis stiprinimas ir vystymas. Bus siekiama suformuluoti aiškią santykių plėtojimo su rytiniais kaimynais strategiją ir sukurti sąlygas, būtinas politinei ir ekonominei šalių partnerių integracijai į ES spartinti. Lietuvos pirmininkavimo metu vyks pirmas formalus ES ir Rytų partnerystės valstybių teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikimas.

JURI komiteto nariai dėkojo teisingumo ministrui J. Bernatoniui už išsamios ir ambicingos Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai programos teisingumo srityje pristatymą. Ministras atsakė į šio komiteto narių klausimus dėl pasiūlymo dėl Sąjungos finansinių interesų apsaugos baudžiamosios teisės priemonėmis, audito reformos, rusų tautinės mažumos padėties Lietuvoje, Stokholmo programos perspektyvų, teisės ir ekonomikos sąveikos svarbos.

Po prioritetų pristatymo LIBE komitete ministras atsakė į parlamentarus dominusius klausimus dėl duomenų apsaugos paketo, įtariamų CŽV kalėjimų Lietuvoje tyrimo, Nusikalstamu būdu įgyto turto konfiskavimo, Lygių galimybių ir Piktnaudžiavimo rinka direktyvų bei seksualinių mažumų eitynių Vilniuje.

Daugiau informacijos: Teisingumo ministro patarėjas viešiesiems ryšiams tel. 8 (5) 266 2904, 8 (615) 69049, Informacijos valdymo ir visuomenės informavimo skyrius tel. 8 (5) 2191882, 8 (686) 50011

Karolio Kavolėlio nuotr.

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra