Įvyko pirmasis komisijos klausimams, susijusiems su Lietuvos žydų kultūra ir istorija, nagrinėti posėdis

Autorius: Data: 2015-05-08 , 13:15 Spausdinti

lrv.lt, Žaliakalnio žydų kapinės -lt.wikipedia.org nuotr.

Ketvirtadienį Vyriausybės rūmuose įvyko pirmasis komisijos, skirtos Lietuvos žydų kultūros ir istorijos paveldui, žydų kapinių ir žydų masinių kapaviečių Lietuvoje išsaugojimui bei kitiems Lietuvos žydų kultūros ir istorijos klausimams nagrinėti, posėdis, kuriame dalyvavo valstybės institucijų, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės bei tarptautinių žydų organizacijų atstovai.

„Lietuva didžiuojasi savo turtinga istorija ir tautinio kultūros paveldo gausa. Galiu tvirtai pasakyti, kad mums labai svarbu sutvarkyti esamas žydų paveldo vietas ir pritaikyti jas visuomenės reikmėms. Tuo turime rūpintis kartu – Vyriausybė, savivaldybės, Lietuvos žydų ir vietos bendruomenės“, – sakė Vyriausybės kancleris A. Mačiulis.

Komisijos posėdyje aptartas žydų paveldo vietų Lietuvoje identifikavimas ir išsaugojimas, žydų kapinių ir masinių žudynių vietų apsauga bei išsaugojimas, taip pat Lietuvos žydų kultūros ir istorijos vieta švietimo sistemoje ir kiti klausimai.

Komisijos nariai pritarė veiksmų plano, kuris užtikrins kapinių ir masinių kapaviečių teisinę registraciją, reikiamą dokumentavimą, parengimui, taip pat sutarta pagal sudarytą veiksmų planą saugoti, tvarkyti ir pritaikyti visuomenės reikmėms žydų kultūros paveldo objektus, visuomenei suteikti prieigą prie archyvinių dokumentų, taip pat toliau pildyti žydų kapinių ir Holokausto masinių kapaviečių sąrašą. Komisijos posėdyje sutarta, jog ilga ir turtinga Lietuvos žydų istorija ir kultūra privalo būti visapusiškai atspindėta ugdymo planuose ir priemonėse.

Komisijai, kurios pirmininkas Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, pavesta nagrinėti klausimus, susijusius su Lietuvos žydų kultūros ir istorijos paveldu, žydų kapinių ir žydų masinių kapaviečių Lietuvoje išsaugojimu bei kitus Lietuvos žydų kultūros ir istorijos klausimus, taip pat teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl pavestų uždavinių įgyvendinimo.

Žydai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra