Įvyko LLB suvažiavimas

Autorius: Data: 2011-11-28 , 13:25 Spausdinti

2011 m. lapkričio 27 dieną Punsko valsčiaus savivaldybės konferencijų salėje vyko rinkiminis-ataskaitinis Lenkijos lietuvių bendruomenės (LLB) suvažiavimas. Jame dalyvavo 89 iš 114 užregistruotų delegatų.

Suvažiavime kalbėta apie nepakankamą Lenkijos lietuvių mokyklų finansavimą, vadovėlių trūkumą, lietuvių žiniasklaidą, Lietuvos ir Lenkijos švietimo ekspertų darbą bei apie už tautines mažumas atsakingo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos komisaro Knuto Vollebaeko apsilankymą Seinuose ir Punske.

Daug diskusijų sukėlė dvikalbių lentelių Punsko valsčiuje klausimas. Buvo kalbėta, kad Lenkijos lietuviai nenori būti įkaitais ir įrankiais, kad labiau už dvikalbes lentas jiems reikšmingas švietimas, sielovados reikalai ir žiniasklaida. Lenkijos lietuvių draugijos pirmininkas Algirdas Vaicekauskas pažymėjo, kad Lenkijos Tautinių mažumų įstatymas padalijo lietuvius į dvi kategorijas: į tuos, kurie gali juo naudotis, ir į tuos, kurie atsirado už jo borto.

Diskusijoms baigiantis, Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas pareiškė, kad yra priėmęs sprendimą kabinti vandalų ištepliotas, o vėliau išvalytas dvikalbes lentas. Suvažiavimas daugiau šiuo klausimu nediskutavo.

Suvažiavimui baigiantis buvo išrinktas naujas Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas. Juo tapo Punsko Dariaus ir Girėno mokyklos direktorius Jonas Vydra.

LLB suvažiavimo tarybos pirmininku išrinktas Tadas Bagdonavičius.

Suvažiavimui pasibaigus delegatai sugiedojo Lietuvos himną.

Vaizdo įrašas: http://punskas.pl/?p=10297

www.punskas.pl

Seinų - Punsko kraštas , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra