Įvyko išplėstinis Ignalinos AE ir Nukem Technologies vadovybės susitikimas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. liepos 9 d. Ignalinos AE vadovybės iniciatyva įvyko išplėstinis Ignalinos AE ir Nukem Technologies vadovybės susitikimas (iki šiol buvo rengiami dvišaliai Ignalinos AE ir Nukem Technologies vadovų susitikimai), kuriame taip pat dalyvavo Energetikos viceministras Romas Švedas, Europos Komisijos Energetikos direktorato Branduolinės energetikos departamento direktorius Peter Faross, ERPB Branduolinės saugos departamento vadovas Vince Novak.
 
Susitikime buvo aptarta Nukem Technologies vykdomų B1 (Laikinoji panaudoto branduolinio kuro saugykla) ir B2/3/4 (Kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo kompleksas) projektų būklė ir esamos įgyvendinimo problemos. Susitikimo dalyviai apsilankė abiejų projektų vykdymo aikštelėse.
 
Ignalinos AE generalinis direktorius Osvaldas Čiukšys dar kartą akcentavo dvišaliuose susitikimuose su Nukem Technologies keliamus reikalavimus, kad Nukem Technologies privalo pateikti realų ir įgyvendinamą B1ir B2/3/4 projektų užbaigimo grafiką. Taip pat buvo pareikalauta, kad Nukem Technologies pristatytų vėlavimus mažinančią darbų įgyvendinimo programą, papildytą įrodymais, kad jų parengta programa mobilizuos visus galimus žmogiškuosius ir finansinius išteklius, esamiems projektų B1 ir B2/3/4 vėlavimams panaikinti.
 
Tiek Ignalinos AE vadovo, tiek dalyvavusių svečių nuomone, ES mokesčių mokėtojų pinigai, taip pat ir Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigai, skiriami Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo projektams įgyvendinti negali būti įrankiu atskirų įmonių finansinėms problemoms spręsti, o Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo projektai negali tapti kažkieno nesugebėjimo įgyvendinti tokio dydžio projektus įkaitais. Ignalinos AE pozicija nesikeičia – pinigai bus mokami tik už atliktus darbus.
 
Susitikime taip pat buvo kalbėta ir apie naująjį subrangovą UAB Vėtrūną, kuris tampa Nukem Technologies subrangovu vietoje B1 įgyvendinimui samdyto subrangovo UAB Rangos IV. IAE vadovybė pažymėjo, kad Ignalinos AE pozicija nesikeičia – subrangovo pasikeitimas negali būti priežastimi generaliniam rangovui nevykdyti sutartinių įsipareigojimų. Susitikime buvo pabrėžta, kad tiek Nukem Technologies, tiek jos nusamdytas naujas subrangovas, imdamasis naujo projekto, turi realiai ir atsakingai įvertinti savo galimybes tuo pat metu įgyvendinti abu pagrindinius Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo (B1 ir B2/3/4) projektus.
 
Daiva Rimašauskaitė, IAE Komunikacijos vadovė-atstovė spaudai, el. p. daiva.rimasauskaite@iae.lt, tel. (8-386) 2 44 42, mob. 8 686 34 153
 
E. Digrytės nuotr.
 
Nuotraukoje: Ignalinos AE generalinis direktorius O. Čiukšys

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra