Įvertinti ir lietuvio fotografo darbai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Tarptautiniame konkurse „Surrau Photo Win 2010“ įvertinti 5 fotomenininkai iš Europos. Tarp jų – ir Lietuvos atstovas, VDU fotografas Jonas Petronis.
 
J. Petronio darbai iš ciklo „Šventimas“ buvo apdovanoti keramine rankų darbo atminimo lentele ir 1 000 eurų prizu.
 
Penkis jaunus fotografus iš Lietuvos nominuoti konkursui buvo pakviestas festivalio „Kaunas Photo“ direktorius Mindaugas Kavaliauskas. Pasak jo, „Jono Petronio „Šventimas“ – darbų serija, kurioje, užuot tyrinėjęs blizgančią šventės pusę, fotografas nerafinuotais rakursais, stambiu grūdėtumu, pelenų pilkumo tonais kalba apie rytojaus ryto dramą po studentiškų vakarėlių“.
 
„Fotografijų personažai – atsipalaidavę arba jau apsvaigę jauni žmonės, švenčiantys neformalioje aplinkoje. Fotografas perteikia švente persisotinusio žmogaus fizinę ir dvasinę būseną, ją parodydamas tarsi paties švenčiančiojo akimis“, – teigia menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė.
 
Konkurse „Surrau Photo Win 2010“ varžėsi 70 dalyvių iš visos Europos, o kūrinius finaliam penketui atrinko fotografijos kritikai ir parodų kuratoriai.
 
Pirmosios vietos ir piniginio 5 tūkst. eurų prizo laimėtoja tapo vokietė Eva Leitolf, pristačiusi socialinės fotografijos projektą apie imigraciją „Atvirukai iš Europos“.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukose: J. Petronio darbai iš ciklo „Šventimas“

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra