Įteiktos Lietuvos fotomenininkų sąjungos 2018 m. premijos

Autorius: Data: 2018-12-31 , 14:31 Spausdinti

Įteiktos Lietuvos fotomenininkų sąjungos 2018 m. premijos

Valentyn Odnoviun STEBEJIMAS. Kalėjimo vienučių stebėjimo akutė. KGB kalėjimas, Cesis, Latvija. Organizatorių nuotraukos

www.voruta.lt

„Prospekto“ fotografijos galerijoje gruodžio 27 d. buvo įteiktos kasmetinės Lietuvos fotomenininkų sąjungos premijos. Ši premija yra skiriama už reikšmingiausius fotografijos meno kūrinius ir parodas, leidybinius bei kuratorinius projektus, įvairiapusę fotografijos sklaidą ir populiarinimą. Premijos tikslas yra įvertinti ir paskatinti labiausiai fotografijai nusipelniusius asmenis.

Šiais metais LFS valdyba premiją skyrė Violetai Bubelytei už autoaktų seriją, kuriamą nuo 1981 m. bei  poveikį autoreprezentacijai, moters vaizdavimui ir ilgalaikio projekto sampratai. Antrąją premiją valdyba nutarė padalinti Daliai Mikonytei ir Valentyn Odnoviun. Dalia Mikonytė buvo apdovanota už intensyvų laiko ir erdvės dimensijų nagrinėjimą savo kūryboje. Valentyn Odnoviun LFS premija suteikta už aktyvią kūrybinę bei parodinę veiklą projekte „Stebėjimas“.

Violeta Bubelytė. Aktas 25, 1983 m.

2017 m. po dviejų metų pertraukos sugrąžinta Lietuvos fotomenininkų premija buvo apdovanotas Gytis Skudžinskas už meninių knygų kūrybą ir leidybinę veiklą.

Praeityje šią premiją yra gavę tokie menininkai ir menotyrininkai kaip Skirmantas Valiulis, Rimaldas Vikšraitis, Remigijus Treigys, Vaclovas Straukas, Stanislovas Žvirgždas, Algimantas Aleksandravičius, Ugnius Gelguda, Gintaras Česonis, Vytautas V. Stanionis, Margarita Matulytė, Agnė Narušytė, Monika Požerskytė, Mindaugas Kavaliauskas ir kt.

Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys. Kauno studija

Uncategorized ,Post Your Comments

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra