Įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“

Autorius: Data: 2019-04-03 , 09:58 Spausdinti

Įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“

Prof. dr. Vykintas Vaitkevičius su bendražygiais, kairėje žmona Daiva Vaitkevičienė.  Algimanto Stalilionio nuotraukos

Ona STRIŠKIENĖ, Panevėžio žygeivių klubo narė, www.voruta.lt

Kovo 30 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose įteikti Seimo įsteigti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Panevėžio miesto savivaldybės ir Kraštotyros muziejaus organizuojamame renginyje garbingus apdovanojimus įteikė LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Aštuntą kartą organizuojamame tradiciniame renginyje įteikta šešiolika Seimo valdybos sprendimu įsteigtų apdovanojimų, skiriamų už darbą Valstybės labui ir jos gerovei, pozityvių idėjų, brandinančių visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą, sklaidą ir įgyvendinimą. Apdovanojimas medaliu įsteigtas pagerbiant iškilią G. Petkevičaitės-Bitės asmenybę ir skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

2019 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliui „Tarnaukite Lietuvai“ iš viso buvo pateikta 40 kandidatų. Atminimo medalius sukūrė panevėžietis skulptorius Alfridas Pajuodis.

Apdovanojimas už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą skirtas filologei Irenai Andrukaitienei, girininkui Jonui Mačiuliui, redaktorei Nomedai Simėnienei ir istorikui Vykintui Vaitkevičiui.

Dr. prof. Vykintas Vaitkevičius su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu ir Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku

Turbūt, daugiausia bendraminčių, bendražygių sveikinimų sulaukė dr. profesorius Vykintas Vaitkevičius. V. Vaitkevičius – humanitarinių mokslų daktaras, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Muzeologijos katedros docentas. Jį nuoširdžiai sveikino Lietuvos Laisvės Kovos Įamžintojų Sąjūdžio nariai, „Partizanų Lietuva“ žygių dalyviai, Panevėžio žygeiviai, kiti asmenys.

Įteikiant šį medalį apie istoriką V. Vaitkevičių buvo pasakyta: „Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatas, profesorius, mokslininkas ir žygeivis, kuris visus savo archeologijos, istorijos, kalbotyros, etnologijos, folkloro, geografijos, partizanų atminties tyrinėjimus apėjo pėsčiomis, savo kojomis, akimis ir širdimi apvaikščiojo. Visais metų laikais, bet kokiu oru, įvairiausio sudėtingumo keliais ir takais žygiuoja ieškoti senosios Lietuvos šventviečių, buvusių gyvenimų, buvusios protėvių išminties. Vykinto keliais jis veda ir jaunimą, rengdamas „Laisvės kovų atminties“ stovyklas, telkdamas jaunus žmones į projektą „Partizanų Lietuva“. Jis savo gyvenimo imperatyvu pasirinkęs tarnystę Tėvynei“.

Po apdovanojimo kalba Vykintas Vaitkevičius

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, apdovanoti rašytoja Gintarė Adomaitytė, visuomenininkas Algirdas Gluodas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jovita Mišeikienė, asociacija „Visuomeninė Rasų kapinių draugija“. Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje – kultūrologas Dominikas Petras Akstinas, visuomenininkės Emilija Brajinskienė ir Irena Rudzinskienė, rašytojas Juozas Šikšnelis. Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, – rašytojas Stanislovas Abromavičius, redaktorė Silvija Peleckienė, muziejininkas Vytas Rutkauskas, visuomenininkė Klementina Birutė Vosylytė.

Šventėje koncertavo operos solistas Liudas Mikalauskas, Vytautas Lukočius (koncertmeisteris), Panevėžio muzikinio teatro choras (vad. Algirdas Viesulas) ir pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“ (vad. Martynas Bražas).

Renginiai , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra