Įteikiama Meno kūrėjų asociacijos premija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija ketvirtadienį (2009 m. gruodžio 17 d.) įteikiama garsiai dailės istorikei Marijai Matušakaitei.
 
Laureatę numatoma pagerbti Lietuvos dailininkų sąjungoje Vilniuje.
 
Kaip naujienų agentūrai ELTA sakė Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas Kornelijus Platelis, 5 tūkst. litų premija ir laureato diplomas skiriami Lietuvos menininkams už išskirtinius profesionalaus meno kūrinius, paskelbtus per pastaruosius dvejus metus.

„M. Matušakaitei premiją paskyrėme už laidojimo papročių ir antkapinių įrašų tyrinėjimus. Asociacijos premiją paskyrėme anksčiau negu sužinojome, kad M. Matušakaitei paskirta ir šių metų Nacionalinė kultūros ir meno premija“, – sakė K. Platelis.

M. Matušakaitė yra viena žymiausių ir autoritetingiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dailės istorijos tyrinėtojų, vadinama gyvąja Lietuvos dailės istorikų legenda.

 
Mokslininkė publikavo ne vieną dešimtį mokslinių straipsnių, parašė knygas „XVI–XVIII a. portretas Lietuvoje“ (1984), „Senieji Lietuvos kunigaikščių portretai“ (1997), „Procesijų altorėliai Lietuvoje“ (1998) „Senoji medžio skulptūra ir dekoratyvinė drožyba Lietuvoje“ (1998), „Apranga XVI-XVIII a. Lietuvoje“ (2003).

2006 m. išleisti dr. M. Matušakaitės ikonografiniai Barboros Radvilaitės vaizdų tyrinėjimai „Karalienė Barbora ir jos atvaizdai“, 2007 m. – studija „Lietuvos skulptūra iki XVII a. vidurio“, o 2009 m. knyga „Išėjusiems atminti“.

1998 m. M. Matušakaitė pelnė Vyriausybės meno premiją už reikšmingus Lietuvos menui ir kultūrai darbus. 2007 m. dailės istorikė apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

2009 m. Nacionalinė kultūros ir meno premija dailės istorikei paskirta „už autentiškas senosios Lietuvos dailės atodangas“.

Meno kūrėjų asociacijos premija įteikiama 16 val.

 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Dr. M. Matušakaitė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra